У Холодницького пояснили, чому закрили справу «рюкзаків Авакова»
У САП розповіли, що за безпосередньої участі одного з адвокатів підозрюваних, знищено спеціальний засіб, на який вівся запис в кабінеті Чеботаря
Підставою для закриття кримінального провадження у так званій «справі рюкзаків» є відсутність доказів щодо обізнаності в якості виробів фігурантів справи — сина міністра внутрішніх справ України та екс-заступника очільника МВС. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«В ході розслідування перевірялась версія про те, що вони за попередньою змовою організували процедуру закупівлі рюкзаків з наперед визначеним переможцем (ТОВ «Дніпровенд») та поставку МВС України рюкзаків неналежної якості, чим завдали збитків державним інтересам. З урахуванням зібраної доказової бази 01.11.2017 Чеботарю С.І., Авакову О.А. та Литвину В.Я. здійснено повідомлення про підозру, а 04.04.2018 повідомлено про відкриття матеріалів досудового розслідування», — йдеться у повідомленні.
Разом з тим, як зазначається, ознайомившись з матеріалами провадження, Литвин скористався своїм правом та дав свідчення, що саме він вчинив одноосібно злочин — перемігши на тендері, виготовив неякісні рюкзаки та за підробленими документами поставив їх МВС України, інші підозрювані до цього стосунку не мали та про факт поставки неякісних рюкзаків не знали. Крім того, він пояснив, що готовий відшкодувати завдану шкоду.
Прокурорами також враховано, що один з ключових свідків обвинувачення не зміг під час допиту в судовому засіданні повністю підтвердити свої свідчення.
Крім того, за безпосередньої участі одного з адвокатів підозрюваних, знищено спеціальний засіб, на який вівся запис в кабінеті Чеботаря.
За таких обставин, враховуючи, що доказів, які б поза розумним сумнівом спростували версію Литвина, не здобуто та можливості для їх здобуття вичерпано, прокурором у кримінальному провадженні прийнято рішення про його закриття у частині — щодо Чеботаря та Авакова.
Оскільки Литвином по суті визнано факт вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України, будуть вжиті заходи щодо притягнення його до кримінальної відповідальності.
«Таким чином, слідство встановило, що мали місце факти проведення тендеру з визначеним наперед переможцем та поставки неякісних рюкзаків, проте відсутність доказів обізнаності Чеботаря і Авакова з неналежною якістю рюкзаків, унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності», — наголосили в САП.
Водночас у прокуратурі зауважили, що відповідно до ст. 36 КПК України прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється.
Нагадаємо, у НАБУ вважають непослідовним рішення прокурора САП Кричуна про закриття кримінальних справ відносно двох фігурантів так званої справи рюкзаків Авакова - сина Арсена Авакова Олександра і колишнього заступника міністра МВС Сергія Чеботаря.
5 квітня НАБУ повідомило про завершення досудового розслідування у так званій «справі рюкзаків», одним із фігурантів якої є Олександр Аваков.
Нагадаємо, що 31 жовтня 2017 року НАБУ затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та ще одну особу в рамках розслідування справи про розтрату 14 млн грн під час закупівлі рюкзаків для Нацгвардії.
За версією слідства, ці особи причетні до закупівлі в 2015 році коштом Міністерства внутрішніх справ рюкзаків за ціною, суттєво вищою за середньоринкову. За інформацією досудового розслідування, товар не був доставлений вчасно та, до того ж, не відповідав вимогам, встановленим МВС, унаслідок чого державі завдано збитків у розмірі понад 14 млн грн.
Як повідомляв «Главком», 1 листопада 2017 року суд відпустив Авакова-молодшого під особисте зобов’язання у справі про розкрадання державних коштів.
Згодом суд також відпустив під особисте зобов'язання екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря та керівника IТ-компанії Turboseo Володимира Литвина.
У січні в САП підтвердили, що суд продовжив запобіжний захід двом фігурантам справи про «рюкзаки Авакова».
8 листопада Солом'янський райсуд Києва заарештував нерухомість сина Авакова.
У НАБУ показали схему розтрати коштів у «справі рюкзаків».
Читайте також статті «Главкома»:
Рюкзак на голову. НАБУ наносить удар по Авакову
Як Аваков впливав на справу проти свого сина. Оприлюднено нові деталі
«Герой» тижня – Олександр Аваков. Штрихи до портрета