В Україні орендарям землі заборонили випалювати траву
Закон зобов'язує землекористувачів не допускати випалювання сухої рослинності
Орендарям заборонили випалювати залишки рослин і обкошувати землі біля торфовищ. Орендар земельної ділянки зобов’язаний виконувати встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки, повідомляє pravo.ua.
17 березня набув чинності закон про те, що забезпечення пожежної безпеки покладається на:
- власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна;
- наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором оренди;
- керівника (керівників) суб’єкта господарювання.
Зміни передбачено Законом № 1259–IX щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій.
Встановлено обов’язок землекористувачів:
- не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків із порушенням порядку, встановленого Мінприроди;
- обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.
Особи, винні у випалюванні сухої рослинності або її залишків із порушенням порядку, який встановило Мінприроди, у прибережних захисних смугах та на островах, несуть відповідальність за порушення водного законодавства.
Крім того, до особливо цінних земель віднесено торфовища в складі водно-болотних угідь міжнародного значення.
Нагадаємо, з 1 липня 2021 року стартує ринок землі. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів зможуть купувати виключно громадяни України. При цьому кожен громадянин країни має законне право й на гарантовані державою два гектари землі, у звʼязку з чим численні посередники вже зараз пропонують за грубі гроші свої послуги в оформленні землі у власність.