Климпуш-Цинцадзе: Угорщина продовжує блокувати співпрацю Україна-НАТО
Будапешт блокує можливість проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні глав держав і урядів
Угорщина продовжує блокувати співпрацю Україна-НАТО на вищому рівні.
Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції «Досвід державотворення Ізраїлю: уроки для України».
«Поки що Угорщина продовжує блокувати можливість проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні глав держав і урядів. Ми продовжуємо працювати і з Угорщиною, і з нашими іншими партнерами, щоб все ж таки мати цю можливість», - підкреслила віце-прем'єр.
Климпуш-Цинцадзе зазначила, що на сьогодні Україна має найвищий рівень співпраці з усіма підписантами хартії про особливу співпрацю.
Також вона нагадала, що президент України Петро Порошенко запрошений на саміт Альянсу і додала, що українська сторона буде працювати до останнього, щоб засідання комісії Україна-НАТО відбулося.
Раніше держсекретар США Майк Помпео заявив главі МЗС Угорщини про необхідність підтримати взаємодію між Україною і НАТО.
Нагадаємо, уряд Угорщини офіційно ініціював в НАТО перегляд всіх програм підтримки України. За даними ЗМІ, під час першого засідання оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном був ухвалений документ «Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України».
Будапешт пропонує переглянути підтримку, яку НАТО надає Україні.
Зазначимо, 28 вересня 2017 року в Україні набрав чинності закон «Про освіту», який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є тільки державна мова. Мови нацменшин, включаючи угорську, вивчатимуться тільки до п'ятого класу, а вже з 2020 року освіта в Україні стане цілком україномовною.
Документ викликав різку критику ряду країн, зокрема, Угорщини.
Голова угорського МЗС Петер Сійярто заперечив, що Угорщина могла би проводити свою політику щодо України «на замовлення росіян».
29 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна та Угорщина домовились провести консультації щодо закону «Про освіту».
Згодом Угорщина запропонува Україні створити міжурядову робочу групу, мета якої – слідкувати за виконанням рекомендацій Вененційської комісії щодо закону про освіту.