Кількість українських полонених в окупованих Криму та Донбасі зростає, – Денісова
Окупанти в Криму та на Донбасі утримують в заручниках 376 осіб
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу незаконно утримуються 376 наших співвітчизників.
Про це вона повідомила у своєму відеозверненні до учасників 46-ї Сесії ООН з прав людини, яке опублікувала у Фейсбуці.
Денісова нагадала, що 20 лютого 2014 року Росія у порушення норм міжнародного права почала збройну агресію проти суверенної України і окупувала частину її територій, і, не дивлячись на оголошений 27 липня 2020 року режим припинення вогню, кількість загиблих військовослужбовців і цивільних осіб постійно зростає.
«На тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу продовжуються незаконні арешти і затримання. У РФ і на тимчасово окупованій території півострова незаконно утримуються 109 українських громадян, більшість з яких — кримські татари. На тимчасово окупованих територіях Донбасу незаконно утримуються 267 наших співвітчизників» – уточнила український Омбудсман.
Окремо Денісова зазначила, що пандемія Covid поставила під ще більшу загрозу дотримання і реалізацію прав людини як на тимчасово окупованих, так і на підконтрольних України територіях.
Вона підкреслила, що позбавлена можливості проводити моніторинг дотримання прав і свобод громадян на тимчасово окупованих територіях.
«РФ ігнорує виконання резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 16 грудня 2020 року, блокує доступ до цих територій мені і незалежним міжнародним моніторинговим місіям. Прошу міжнародну спільноту продовжувати чинити тиск на Російську Федерацію для відновлення миру, а також звільнення усіх незаконно утримуваних українських громадян», – закликала Уповноважений ВРУ з прав людини.
Денісова також пояснила, що це офіційне звернення записане російською мовою згідно з правилами ООН.
Раніше Служба безпеки України повідомила, що незаконно позбавленими волі на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей вважаються 268 людей.
Нагадаємо, 16 січня стало відомо, що бойовики «ДНР» і «ЛНР» вирішили передати Україні частину полонених, серед яких жінки, літні люди і особи, які страждають важкими захворюваннями – які не воювали у складі українських військ.
Людмила Денисова розповідала про дев'ятьох утримуваних, яких представники терористичних «ЛНР» і «ДНР» готують до передачі у Київ.
Згодом, Російська Федерація вирішила передати полонених народному депутату від ОПЗЖ, куму російського президента Путіна Віктору Медведчуку. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що таке рішення грубо і відверто порушує усталені механізми вирішення таких гуманітарних питань.
Врешті процес передачі полонених Медведчуку зупинився, оскільки літак з ними не вилетів з ОРДЛО через технічні несправності.
Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Росія, анонсуючи обмін полоненими, готувала провокацію.