Журналісти дізналися про підозріле підвищення чоловіка Венедіктової та незадекларовану квартиру
ЗМІ виявили білу пляму в електронній декларації сім'ї Венедіктових. Вони зареєстрували помешкання в Харкові, проте насправді живуть у Києві
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова за останній рік змінила кілька високих посад у державних органах, майже паралельно з нею на підвищення пішли її чоловік та брат.
Про це йдеться в розслідування програми «Схеми».
За даними журналістів, рідний брат Венедіктової Сергій Венедіктов викладає на юридичному факультеті Національного університету імені Тараса Шевченка.
До цього, за даними джерел у податковій, він кілька років працював на бізнес родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його близького соратника, колишнього депутата Ігоря Котвіцького.
Про непересічну роль Венедіктового у бізнесі Авакова-Котвіцького вказує й той факт, що у 2015 році Котвіцький особисто виписав довіреність на ім'я Сергія Венедіктова «на ведення справ учасника публічного акціонерного товариства».
Сергій Венедіктов відмовився відповісти на запит журналістів, а в МВС заявили, що «Арсен Аваков, за його особистою інформацією, не знайомий з переліченими в запиті особами».
Як з’ясували Схеми, чоловік Ірини Венедіктової, Денис Колесник, отримав підвищення після обрання Венедіктової народним депутатом. У листопаді 2019 року його перевели з посади начальника відділу протидії кіберзлочинам у Харківській області на посаду заступника начальника департаменту кіберполіції Нацполіції України та підвищили у званні до полковника.
Журналісти також виявили білу пляму в електронній декларації сім'ї Венедіктових. Вони зареєстрували помешкання в Харкові, проте насправді живуть у Києві. Дані щодо користування нерухомістю у столиці в їхніх деклараціях за минулий рік відсутні.
«Це означає, що дуже велика вірогідність того, що як Ірина Венедіктова, так і її чоловік, банально не задекларували об'єкт нерухомого майна, яким вони користувалися, незалежно, на якій це угоді було — чи це право оренди, чи це право користування, чи інше безоплатне право», — пояснив виконавчий директор громадської організації Антикорупційний штаб Сергій Миткалик.
Журналісти Схем встановили, що Венедіктова переселилася у будинок на вулиці Круглоуніверситетській в центрі Києва, де оренда квартири стартує від $2,5 тисяч на місяць. А квартири оцінюються в $500−750 тисяч.
Венедіктова відмовилася напряму відповідати на питання про помешкання, переадресувавши всі запити в Офіс генпрокурора.
За її словами «все, що відбувається в моєму приватно-публічному житті - все відображається таким чином, як треба».
До слова, раніше ексгенпрокурор Рябошапка назвав Венедіктову «найгіршим вибором» Зеленського.
Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада відправила генпрокурора Рябошапку у відставку.
Як уже відомо, 17 березня 269 нардепів проголосували за призначення Ірини Венедіктової новим генеральним прокурором.
У той же день президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Венедіктової.
Як повідомлялося, Венедіктова відповідаючи на запитання «слуги народу» Олександра Дубінського щодо підписання підозр колишньому президентові Петрові Порошенку, заявила, що «нині в країні така ситуація, що немає часу довго розбиратися».
Своєю чергою депутат фракції «Європейська солідарність» Володимир В’ятрович з трибуни парламенту заявив, що Венедіктова, кандидатуру якої президент Зеленський запропонував на посаду генпрокурора – це реванш Антимайдану.
Народна депутатка з фракції «Голос» Інна Совсун заявила, що Венедіктова, яку Зеленський запропонував Верховній Раді на посаду генерального прокурора, свого часу провалила іспит під час конкурсу на посаду судді Верховного суду України.