Філарет заявив про намір стати предстоятелем майбутньої Української помісної церкви
Предстоятель помісної церкви повинен мати богословську освіту, знати церковні канони та мати досвід управління церквою, а не єпархією, - очільник УПЦ КП
Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив про намір очолити майбутню єдину помісну церкву в Україні. Новообраному очільнику Української помісної церкви Константинопольський патріархат має передати Томос про автокефалію. Про це пише «Громадське».
«Не можу сказати, хто мені складе конкуренцію (на пост предстоятеля помісної церкви – ред.). Чому ні? (не готовий поступитися амбіціями – ред.), не тому, що я вважаю себе таким, а тому, що Москва зробить усе, аби зруйнувати українську православну церкву. А щоб довести її до завершення, я повинен працювати до кінця, якщо Архієрейський собор мені це довірить. А якщо не довірить — тоді вони беруть на себе відповідальність за створення єдиної помісної церкви», — заявив владика Філарет.
За його словами, до майбутнього предстоятеля помісної церкви висуваються певні вимоги. Зокрема, ця людина повинна мати богословську освіту, повинна знати церковні канони та мати досвід управління церквою, а не єпархією.
«А якщо досвіду нема, то діла не буде. Вселенський патріарх хоче, щоб церкву очолював не патріарх, а митрополит», — додав Філарет.
Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.
Нагадаємо, святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний архієрейський собор для об'єднання трьох церков.
Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться патріархом.
Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо української церкви.
Слід зауважити, що 15 жовтня у РПЦ заявили, що члени Священного синоду «визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом».
У Московському патріархаті пояснили, які наслідки матиме рішення синоду РПЦ. Також повідомлялося, за якої умови РПЦ відновить відносини з Константинополем.
В УПЦ КП вважають, що синод РПЦ повторює політику Кремля.
Також опубліковано повний текст рішення синоду РПЦ про розрив відносин із Константинополем.