Зустріч у Кракові: Україна та Польща вирішили зняти мораторій на ексгумацію
Найближчим часом планується міжурядова зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів України та Польщі щодо питання ексгумації
Україна і Польща домовилися про необхідність зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт, введених українською стороною у квітні цього року після демонтажу українського пам’ятника у Грушовичах поблизу Перемишля.
Про це йдеться у спільній заяві за результатами надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі, що відбулося в п’ятницю у Кракові, повідомляє Адміністрація президента України.
«Сторони погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення. У цьому контексті було домовлено провести міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів найближчим часом», - йдеться в заяві.
Зазначається, що сторони обмінялись думками щодо поточного стану двосторонніх відносин.
«Вони підтвердили свою відданість зміцненню стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща»,- підкреслюється в документі.
Як повідомляв «Главком», 17 листопада у Кракові розпочалася зустріч співголів Консультаційного комітету президентів України і Польщі - заступника глави Адміністрації президента України Костянтина Єлісєєва та міністра канцелярії президента Польщі Кшиштофа Щерського..
Крім Єлісєєва, у переговорах з української сторони взяв участь посол України в Польщі Андрій Дещиця. З польської сторони, крім Щерського, - заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький.
Як повідомлялося, 8 листопада глава Української держави Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України і Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами. Польська сторона погодилася на цю пропозицію.
Раніше глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Київ «використовує» Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.
Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда заявив, що люди, які відверто проголошують націоналістичні і антипольські погляди, не повинні займати важливих посад в українській політиці.
Раніше видання Dziennik з посиланням на свої джерела повідомило, що Міністерство закордонних справ Польщі готує список українців, яким буде заборонено в'їзд до країни
Також читайте матеріал «Главкома»: Історик Ігор Марчук: Польща хоче перегляду кордонів? Інакше я не можу пояснити її дії