Німеччина анонсувала передачу Україні двох систем ППО Iris-T до Різдва
Фройдінг наголосив, що підтримка України з боку ФРН триватиме і після Різдва і після 23 лютого – запланованої дати федеральних виборів у Німеччині
Німеччина надасть Україні в рамках оборонної допомоги ще дві системи протиповітряної оборони Iris-T малої та середньої дальності – SLM та SLS. Про це пише Rp.pl.
Як заявив начальник спеціального штабу з питань України в Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг під час розмови з журналістами у Києві, його країна поставить Україні дані системи ППО «до Різдва».
«Наступні системи IRIS-T SLM (середньої дальності) та SLS (малої дальності) мають прибути до України в найближчі тижні – до Різдва» , – сказав він.
При цьому Фройдінг наголосив, що підтримка України з боку ФРН триватиме і після Різдва і після 23 лютого – запланованої дати федеральних виборів у Німеччині.
Фройдінг також розповів, що останніми днями Німеччина поставила в Україну артилерійські гаубиці, танки та БМП Marder, а також запустила програму ударних безпілотників
Нагадаємо, 20 листопада Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги для України. Зокрема він включає бронетехніку, безпілотники та амуніцію.
До слова, Iris-T продемонстрував свою ефективність в Україні. Після цього багато країн замовити ці системи ля своєї ППО.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц анонсував передачу Україні ще 17 систем Iris-T до семи, які вже отримали ЗСУ. За словами Шольца, Німеччина замовила у компанії Diehl Defence GmbH & Co. KG ще 22 системи Iris-T. П'ять з них призначені для Бундесверу, а 17 – для України. Канцлер зазначив, що сім уже переданих Україні батарей Iris-T допомогли збити понад 250 російських ракет та безпілотників. Чотири системи буде відправлено до кінця цього року, а решту - починаючи з наступного, пообіцяв голова німецького уряду.
Зазначимо, більшість німецьких законодавців хочуть, щоб країна поставила Україні ракети дальнього радіуса дії Taurus.
Також уряд Німеччини розробив план дій на випадок війни. Він передбачає можливу евакуацію населення, обов'язкову службу для призовників і багато іншого. Влада представила новий військовий план під назвою «Рамкова директива щодо загальної оборони». У документі прописано заходи, які мають бути вжиті під час військового конфлікту.