Придністровські ЗМІ готували заклик до Путіна ввести війська
Головний редактор видання заявив, що надрукована сторінка – фейк
Головне управління військової розвідки України повідомляє, що придністровські інформаційні ресурси підготували спецвипуск місцевої газети до травневих свят, у якій було розміщення звернення до Володимира Путіна із закликом ввести війська на тлі «провокацій з боку України». У Придністров’ї назвали це фейком, пише «Главком».
У ГУР повідомляють, що центральним матеріалом газети «Придністров’я» мало стати «Офіційне звернення жителів ПМР до президента РФ Путіна». Наклад датовано 2 травня 2022 року.
«У тексті висловлюється прохання «задіяти збройні сили ПМР в діях армії РФ». Для цього на території самої РФ відкриваються «мобілізаційні пункти» для набору добровольців воювати в армії Придністров’я», – ідеться повідомленні, на офіційному сайті ГУР.
У ГУР наголошують, що тексти газети переповнені кремлівськими штампами: «Можливості уникнути великої війни у придністровців більше немає», «Київ і його натівські куратори вже винесли свій вирок, узгодили всі свої дії з Кишиневом і Бухарестом».
Разом із тим, молдовське видання Newsmaker цитує слова керівника інформаційного ресурсу з Придністров’я, який переконує, що ніякого звернення не планувалося.
Головний редактор газети «Придністров'я» Олександр Карасьов повідомив придністровським ЗМІ, що ця сторінка – «явний фейк», і видання не готувало подібний спецвипуск.
Разом із тим, фактчекинговий проект Stopfake попереджає, що інформаційна підготовка до ймовірних диверсій в Україні велася ще з минулого року.
«Загалом, інформаційна підготовка з боку агітпропу до загострення придністровського конфлікту розпочалася ще задовго й сьогоднішні звинувачення сепаратистських лідерів та їхні твердження, що за усім стоїть Україна чи США, насправді є логічним продовженням інформаційної кампанії, яка розпочалася ще наприкінці минулого року», – ідеться у аналітичному матеріалі видання про антиукраїнські провокацій в регіоні.
У Stopfake також зазначають, що для ще більшого нагнітання настроїв навколо Придністров’я пропагандисти використовують і румунський фактор.
«Через те, що ідеологія так званої «ПМР» вибудувана на антирумунській риториці, «загроза» з боку Бухареста також є традиційним інструментом залякування населення», – ідеться у матеріалі.
Нагадаємо, 25 квітня, в непідконтрольному Придністровʼї пролунав перший вибух у місті Тирасполь. Наступного дня вибухи продовжилися в селі Маяк, в безпосередній близькості від українського кордону та придністровської телерадіовежі.
У непідконтрольному регіоні оголошений «червоний» рівень терористичної небезпеки.
25 квітня, у Тирасполі була обстріляна будівля «міністерства держбезпеки» невизнаного державного утворення, що перебуває під контролем РФ.
Українські розвідники того ж дня дістали докази того, що ці обстріли, що були здійснені з ручного протитанкового гранатомета, є російською провокацією.
Про підготовку теракту свідчив, зокрема, лист секретаря так званої Держкомісії з ліквідації надзвичайних ситуацій самопроголошеної республіки Вадима Шмаленка до голови Каменського району Володимира Бичкова.
Жителі окупованого Придністров’я почали тікати на підконтрольну центральному уряду територію Молдови.