Іпотека під 7%: Мінфін оприлюднив деталі про дешеві кредити на житло
Позичальник зможе взяти кредит на житло як на первинці, так і на вторинці
На днях Кабмін підтримав ініціативу президента про доступну іпотеку в межах 7% річних та затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном (з доопрацюванням).
У Мінфіні розповіли декілька важливих моментів щодо доступних кредитів на житло.
Нова програма «Доступна іпотека» впроваджується через Фонд розвитку підприємництва шляхом внесення змін до урядових постанов від 24 січня 2020 року № 28 та № 29, відповідно до яких реалізується та фінансується державна програма «Доступні кредити «5−7−9%».
Мета нової іпотечної ініціативи – створити можливості для запровадження, реалізації та фінансування програми «Доступна іпотека» через установу, яка вже успішно функціонує. У Мінфіні вірять, що Фонд розвитку підприємництва здатний у найкоротший термін забезпечити реалізацію цієї програми через уповноважені банки.
Деталі дешевої іпотеки:
- скористатись новою програмою зможуть громадяни України, які потребують житла, отримавши часткову компенсацію процентів за іпотечними кредитами;
- процентна ставка для них буде складати 7% річних, термін кредиту 20 років;
- перший внесок становитиме 15% вартості іпотеки;
- кредит буде обмежений максимальною сумою у 2 млн грн;
- нормативна площа — 50 кв. м загальної площі житла на одного громадянина або сім’ю з двох осіб і 20 кв. м — на кожного наступного члена сім’ї.
Вік позичальника на дату закінчення терміну іпотечного кредиту не повинен перевищувати 70 років (включно).
(Для збільшення натисніть на зображення)
Нова іпотечна програма передбачає спрощення доступу цільової аудиторії до придбання житла на первинному та вторинному ринку (новобудови), тобто позичальник зможе взяти кредит на житло як на первинці, так і на вторинці.
Хто зможе купити житло за доступною іпотекою? Програма буде доступна особам, які потребують поліпшення житлових умов:
- мешканці гуртожитків або аварійних будинків;
- внутрішньо переміщені особи;
- науково-педагогічні і медичні працівники;
- працівники бюджетної сфери;
- молоді сім’ї.
Реалізація постанови на даний час не передбачає додаткових видатків Державного бюджету України, окрім вже передбаченого у 2021 році фінансування програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» у обсязі 2 млрд. гривень.
Як повідомлялося, Нацбанк відзвітував про рекордний попит на іпотеку.
Нагадаємо, в Україні у липні-вересні 2020 року попит на іпотеку серед населення у банках рекордно зріс, у цей період був і найвищий рівень схвалення заявок за всю історію досліджень. Одна з причин – зниження відсотків за іпотечними кредитам.
До слова, у січні програму доступного житла для молоді подовжили ще на два роки.