У США винайшли джерело дешевої електроенергії, поєднавши сонячні панелі і колектор
Гібридний перетворювач збирає як сонячне світло, так і тепло з ефективністю 85,1%
У США науковці розробили гібридний перетворювач сонячного випромінювання в електроенергію і пару, об’єднавши сонячні панелі і колектор, передає hightech.plus.
Пристрій виглядає, як супутникова тарілка, з невеликим механізмом, підвішеним над центром параболічного колектора. Частина тарілки дзеркально відображена і фокусує сонячні промені на коробці посередині. У нижній частині розташовані сонячні елементи з декількома переходами, які збирають і перетворюють видиме і ультрафіолетове світло в електроенергію. Цікаво, що елементи перенаправляють інфрачервоне світло - інфрачервоне світло – теплову енергію – в окремий тепловий приймач, розташований вище в пристрої. Цей ресивер являє собою чашоподібну порожнину, оточену водою під тиском, яка перетворює тепло на пару.
За словами розробників, гібридний перетворювач збирає як сонячне світло, так і тепло з ефективністю 85,1%, тобто дуже велика кількість сонячної енергії перетворюється або в електрику, або в тепло. Пара нагрівається до 248°C, тобто набагато вище, ніж у багатьох інших теплових колекторах. Це означає, що апарат придатний для використання у багатьох промислових процесах, наприклад, сушінні, стерилізації або пастеризації.
Пристрій має високу ефективність при низьких витратах, що дозволить використовувати більш широкий спектр сонячної енергії у промисловості.
Одна з переваг гібридного сонячного перетворювача – це ціна. За підрахунками авторів, цей колектор здатний виробляти енергію вартістю 3 центи за кіловат-годину.
Команда інженерів вже отримала додаткове фінансування для наступного раунду розробки і планує вдосконалити технологію і працювати над її масштабуванням для експериментів.
- Плавучі будинки з сонячними панелями: як це працюватиме
- У Білорусі почнуть виробляти «супершвидкі» зарядки для електромобілів
- На Кіровоградщині з’явився новий біогазовий комплекс (фото)
- У Німеччині з'явилися автобуси на водні, виробленому зі сміття
- «Південмаш» до 2023 року виготовить 5 тисяч електробусів
- В Україні побудують 10 ГВт електролізерів для виробництва зеленого водню