Європарламент після арешту Навального: «Північний потік-2» треба зупинити
Європейський парламент схвалив резолюцію щодо арешту російського опозиціонера Олексія Навального
Європейський парламент схвалив резолюцію щодо арешту російського опозиціонера Олексія Навального.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Європейського парламенту.
Європарламент схвалив резолюцію, у якій йдеться, що причетні до арешту Навального люди з найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна мають бути покарані санкціями.
Так, Європарламент закликає країни-учасниці Європейського Союзу зайняти активну позицію щодо арешту Навального та його прихильників, а також ввести нові обмежувальні заходи проти Росії.
Санкції також мають запровадити проти російських олігархів, членів найближчого оточення Путіна і пропагандистів російських ЗМІ, які володіють активами в ЄС.
Також у резолюції міститься заклик до негайного припинення будівництва газопроводу «Північний потік-2».
Європарламент вважає важливим переглянути відносини з Росією та співпрацю в такому проєкті, як «Північний потік-2». Депутати виступають за негайне припинення будівництва газопроводу, зазначається у документі.
Як повідомлялося, євродепутати хочуть зупинити «Північний потік-2» через арешт Навального.
Нагадаємо, Навальний повернувся у Росію 17 січня після лікування у Німеччині, його літак повернули із Внуково у Шереметьєво, потім його затримали на паспортному контролі.
Читайте також повну хронологію подій, як у Росії суд заарештував Навального на 30 діб.
До слова, на днях США ввели нові санкції проти «Північного пототоку-2».
Також відомо, що концерн Bilfinger SE вийшов з будівництва «Північного потоку-2», ставши першою німецькою компанією, яка залишила проєкт російського газопроводу.
Російський монополіст «Газпром» 19 січня вперше заговорив про ймовірний провал «Північного потоку-2». У компанії припустили, що проєкт може бути призупинений або взагалі згорнутий.
Нагадаємо, дві нитки газопроводу «Північний потік-2» загальною проєктною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік Росія почала будувати у 2015 році. Газогін у 1220 кілометрів прокладається дном Балтійського моря ‒ від російського селища Усть-Луга до німецького Грайфсвальду ‒ паралельно з уже наявним «Північним потоком».
Будівництво газопроводу призупинилося в грудні 2019 року через санкції США.