Рада безпеки ООН відмовилася розглядати український мовний закон на вимогу РФ
Під час голосування щодо затвердження порядку денного, «за» проголосували п’ять представників
Рада безпеки ООН на засіданні 20 травня відмовилася розглядати ухвалений в Україні закон про забезпечення функціонування української мови як державної.
На початку засідання представники декількох країн висловилися проти розгляду цього питання, зокрема, в день інавгурації нового президента України, заявляючи про намір Росії чинити в такий спосіб тиск на Київ.
Зокрема, проти висловилися представники Франції, Німеччини, США, Бельгії, Польщі.
Під час голосування щодо затвердження порядку денного, «за» проголосували п’ять представників, «проти» – шість, четверо – утрималися.
Нагадаємо, делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання щодо українського «мовного закону».
Як відомо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон про мову. За закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 5670-д) проголосувало 278 народних депутатів. Президент Порошенко пообіцяв підписати ухвалений закон відразу після надходження його на підпис.
Водночас, того ж дня народні депутати від Опоблоку зареєстрували у Верховній Раді два проекти постанови про скасування закону про функціонування української мови як державної.
Спікер Верховної ради України Андрій Парубій 14 травня підписав «мовний закон» - законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.
16 травня закон про мову був офіційно опублікований у газеті «Голос України».
Він набуває чинності 16 липня, а деякі його норми - пізніше.