Скасування безкоштовного проїзду: що чекає пільговиків
Кабмін вносить зміни відразу до 8 діючих законів, якими передбачені пільги з оплати проїзду в транспорті
У Кабінеті міністрів продовжують рухатися до реалізації ідеї монетизації пільг в Україні. На засіданні уряду в середу, 9 червня, схваленио законопроєкт щодо заміни пільг з оплати проїзду в транспорті грошовою компенсацією. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції засідання Кабміну. Законопроєкт розробили в Міністерстві соціальної політики за окремим дорученням глави уряду Дениса Шмигаля від 27 квітня.
Проект стосується пільг на оплату проїзду в транспорті. При цьому безплатний проїзд за пред'явленням відповідного посвідчення скасовується.
У документі йдеться, що зараз законами України встановлено пільги з оплати проїзду та інші пільги окремим категоріям громадян (ветерани війни, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ та інші особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; жертви нацистських переслідувань; особи з інвалідністю; батьки військовослужбовців, які загинули або померли або пропали безвісти під час проходження військової служби; реабілітовані особи, діти з багатодітних сімей).
Тим часом, в Україні знову дорожчає проїзд. В середньому ціни коливаються від 8 до 12 гривень. Першим анонсував підвищення вартості проїзду Львів, з 1 червня подорожчає проїзд у Вінниці.
До слова, мер столиці Віталій Кличко обіцяє, що проїзд у маршрутках буде коштувати менше, ніж просять перевізники.
13 травня комунальні підприємства «Київський метрополітен» і «Київпастранс» заявили, що потребують підтримки влади через збитки, яких зазнали через пандемію, і запропонували або виділити їм кошти з бюджету, або переглянути тарифи на проїзд.
Київська мерія пояснила, коли можуть зрости тарифи на проїзд.
Мер Києва Віталій Кличко назвав справжню собівартість проїзду у громадському транспорті столиці.
Експерти не виключають, що проїзд у громадському транспорті Києва подорожчає влітку.