Трамп і Мей обговорили ліквідацію російських шпигунських мереж
Трамп і Мей також обговорили питання недопущення застосування хімічної зброї на територіях двох країн
Президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей в ході телефонних переговорів обговорили спільні дії щодо запобігання загроз, які виходять від російської національної розвідки.
Про це повідомляє прес-служба Білого дому.
Відзначається, що сторони також обговорили питання недопущення застосування хімічної зброї на територіях двох країн.
«Обидва лідери домовилися про важливість ліквідації шпигунських мереж Росії в Великобританії і Сполучених Штатах, щоб обмежити російську секретну діяльність, а також запобігти майбутнім нападам із застосуванням хімічної зброї на території кожної зі сторін», - йдеться в повідомленні.
Як відомо, 4 березня у британському Солсбері чоловіку і жінці стали погано в торговому центрі, після чого вони були шпиталізовані з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Постраждалими виявилися російський розвідник Сергій Скрипаль, який був засуджений в РФ за шпіонаж на користь Великої Британії, та його донька.
Після того, у Великій Британії шпиталізували двох поліцейських, які займались розслідуванням отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.
7 березня ЗМІ повідомили, що речовину, якою у Великій Британії, імовірно, отруїли Скрипаля, було використано під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві (Росія) на Дубровці в 2002 році. Це був газ «Новачок».
Нагадаємо, 26 березня Адміністрація президента США Дональда Трампа винесла рішення про висилку 60 російських дипломатів та закриття останнього дипломатичного форпосту Москви на західному узбережжі країни, в Сіетлі.
Україна на знак солідарності з Британією і трансатлантичними союзниками та в координації з країнами ЄС видворяє 13 російських дипломатів.
Також більшість країн-членів ЄС ухвалили рішення вислати російських дипломатів у зв’язку з отруєнням екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Солсбері.
Міністр закордонних справ Великої Британії заявив, що скоординована висилка російських дипломатів із США, Канади та ряду європейських країн є «найбільшою колективною висилкою російських шпигунів, яка коли-небудь мала місце».