УПЦ МП могла би відігравати ключову роль в об’єднавчому процесі, - архімандрит РПЦ
Кирило Говорун вважає, що Константинополь найбільше шансів в об’єднавчому процесі дає Московській церкві в Україні
Якби церква Московського патріархату погодилася взяти участь у Об’єднавчому соборі, вона могла би мати найбільше представництво на ньому. Таке припущення в інтерв’ю «Главкому» висловив професор університету Лойола-Мерімаунт в Лос-Анджелесі, архімандрит церкви Московського патріархату Кирило Говорун.
За його словами, за часів митрополита Володимира (Сабодана) УПЦ МП очолила б об’єднавчий процес. «Думаю, він би долучився до цього процесу. Є важливий момент у рішенні Константинопольського патріархату від 11 жовтня: відновлюється Київська митрополія Константинопольського патріархату, що була колись передана в управління Московській церкві. Так от, фактично це рішення застосоване саме до УПЦ МП, адже вона колись була частиною Константинополя, потім стала частиною Москви, і зараз Константинополь фактично саме їй дає найбільше шансів очолити цей об’єднавчий процес», - стверджує Говорун.
При цьому він констатує, що, на жаль, існує велика розбіжність між проводом Московського патріархату, його очільниками і більшістю.
Архімандрит говорить, що саме позиція проводу фактично ізолювала УПЦ МП від того, щоб долучитися до створення помісної церкви в Україні.
«Я думаю, це ні до чого доброго не призведе ні для України цілком, ні для структури УПЦ МП. Вона продовжуватиме маргіналізуватися, викочуватися на узбіччя церковних процесів. Причина самоусунення від цих процесів полягає у величезній дистанції між очільниками церкви і її більшістю. До утворення цієї дистанції мають причетність деякі політичні сили і олігархи, зокрема відомий усім куратор УПЦ (МП) від Опозиційного блоку Вадим Новинський», - вважає архімандрит церкви Московського патріархату Кирило Говорун.
Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія. Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо української церкви.
Нагадаємо, святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний архієрейський собор для об'єднання трьох церков. Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться патріархом.
Слід зауважити, що 15 жовтня у РПЦ заявили, що члени Священного синоду «визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом».
У Московському патріархаті пояснили, які наслідки матиме рішення синоду РПЦ. Також повідомлялося, за якої умови РПЦ відновить відносини з Константинополем.
В УПЦ КП вважають, що синод РПЦ повторює політику Кремля.
Також опубліковано повний текст рішення синоду РПЦ про розрив відносин із Константинополем.
Читайте також: