Операція «Павутина». Британський аналітик пояснив, який сигнал отримала Європа
Експерт: «Українці довели, що можуть за лічені місяці дешево та ефективно розвивати можливості, які західні країни, за величезні кошти, не можуть створити десятиліттями»
Операція «Павутина», внаслідок якої СБУ та ЗСУ уразили понад третину стратегічних носіїв крилатих ракет Росії, стала не лише військовим, а й геополітичним сигналом. Вражаючий результат українських дронових ударів прокоментував старший науковий співробітник і старший радник Центру аналізу європейської політики (CEPA), британський журналіст Едвард Лукас, йдеться в статті «Главкома» «Україна перевершила НАТО. Експерти різних країн розплутують «Павутину».
На думку Лукаса, навіть якщо ця операція не змінила радикально хід війни, вона наблизила її завершення. «Ці величезні літаки вартістю $100 млн та крилаті ракети, які вони запускають, є основою регулярних нічних ударі Росії по містах України. Ці військові літаки, що є спадщиною арсеналу Радянського Союзу, незамінні в короткостроковій та середньостроковій перспективі. «Влучай у лучника, а не у стрілу» – це ключовий військовий принцип протиповітряної оборони. Українці саме це й зробили», – заявив Лукас.
Експерт підкреслив: замість затягування переговорів щодо вступу України до НАТО, західним країнам слід самим поспішати просити у київських друзів про допомогу в обороні та безпеці проти Росії. «Їм треба давати гроші. Українці довели, що можуть за лічені місяці дешево та ефективно розвивати можливості, які західні країни, за величезні кошти, не можуть створити десятиліттями. Якщо українці можуть зробити це самостійно, то скільки ще вони можуть зробити за серйозної допомоги Заходу?», – підкреслює Лукас.
Нагадаємо, Служба безпеки України провела операцію «Павутина», спрямовану на ураження авіації в Росії. Нею особисто керував голова СБУ Василь Малюк.
Як відомо, Служба безпеки України оприлюднила нові дані щодо масштабів своєї успішної спецоперації «Павутина», яка призвела до значного ураження стратегічної авіації Російської Федерації. За інформацією СБУ, орієнтовна вартість уражених літаків становить близько $7 млрд. Зокрема, супутниковий знімок підтвердив знищення щонайменше одного літака А-50 на аеродромі «Іваново».
Внаслідок операції «Павутина» було уражено 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на основних аеродромах базування Росії. Операція Служби безпеки України «Павутина» викликала серйозне занепокоєння в Кремлі, оголивши вразливість стратегічної авіації Росії, зокрема літаків, які входять до її «ядерного» повітряного флоту.
Також «Главком» інформував про результати другого раунду прямих україно-російських переговорів, які відбулися 2 червня у Стамбулі.