Український слід у вбивстві Дугіної? Нові санкції ЄС спростували ще один фейк росіян
The New York Times написала статтю про український слід у вбистві Дугіної
Сьогодні, 6 жовтня, Європейський Союз затвердив санкції проти 30 фізичних і семи юридичних осіб у зв'язку з російською агресією проти України. Серед підсанкційних осіб – ідеолог неоєвразійства Олександр Дугін. Напередодні видання The New York Times написало скандальну статтю, в якій намагалося знайти український слід у вбивстві його доньки: Дарії Дугіної. Ймовірно, російські пропагандисти хотіли викликати міжнародний скандал та допомогти йому уникнути санкцій. Видання The New York Times відоме своїми проросійськими редакційними статтями.
Хто такий Дугін
Західні ЗМІ називають Дугіна одним із головних ідеологів сучасної Росії, до якого прислухається Володимир Путін, багато силовиків та кремлівських чиновників.
У 2014 році Дугін відзначився різкими антиукраїнськими заявами, зокрема, коментуючи трагічні події в Одесі 2 травня, закликав «вбивати, вбивати та вбивати».
Хто така Дар'я Дугіна
Донька Дугіна Дар'я повністю підтримувала батьківську ідеологію та була його правою рукою.
Вона писала для російських пропагандистських медіа RT та «Царьград». Також вона є однією з авторів «Книги Z» про російське вторгнення в Україну.
Дар’я Дугіна їздила на окуповані Росією території та закликала до терору проти українців та зачисток людей, які підтримують Україну.
Влада США та Великої Британії звинуватила її у поширенні дезінформації і теж внесла до санкційних списків.
Нагадаємо, Дар’я Дугіна загинула у ніч з 20 на 21 серпня під Москвою. Машина, у якій їхала Дар’я Дугіна, вибухнула. Експерти вважають, що їй у машину поклали саморобний вибуховий пристрій. Дугіна їхала з фестивалю у Підмосков’ї у автомобілі батька, який теж мав бути з нею. Але Олександр Дугін, нібито, в останній момент вирішив поїхати іншою автівкою.
Спецслужби РФ звинуватили українку у причетності до загибелі доньки роспропагандиста, але прокололися.
Що не так зі статтею про Дугіну
У першому абзаці автор заперечує сам себе: посилається не на офіційні джерела США, а неназвані джерела в неназваних службах безпеки, які повідомили про свої висновки якихось посадовців. Жодної конкретики, жодних прізвищ співрозмовників не називають.
«Розвідувальні служби Сполучених Штатів вважають, що хтось із українського уряду санкціонував вибух під Москвою в серпні, в результаті якого загинула Дарія Дугіна, донька відомого російського націоналіста, що є елементом таємної кампанії, яка, на думку офіційних осіб США, може розширити конфлікт», – йдеться в матеріалі, та жодних прізвищ таємничих джерел із буцімто «розвідувальних служб» журналісти не згадують.
Стаття дослівно цитує тільки радника Офісу президента Михайла Подоляка, який відповів, що жодного сенсу вбивати Дугіну Україні немає, і є важливіші цілі.
Стаття начебто поважного видання The New York Times грунтується на переказі теорій російських ЗМІ, які намагалися приплести до вбивства Дугіної українців, однак це в них не вдалося. Тож вірити матеріалам з невстановлених джерел, вочевидь, не варто.
Імовірно, російська пропагандистська машина намагається звинувати у вбивстві Дугіної українців і таким чином пом'якшити санкції проти російських пропагандистів.