Україна в ООН закликала Північну Корею відмовитися від ядерної зброї
Українська делегація також повторила «тверду прихильність припиненню ядерних випробувань у будь-який час і в будь-якому місці світу»
«На сьогодні КНДР залишається єдиною країною, яка у ХХІ столітті проводила ядерні випробування. Ми закликаємо КНДР зробити конкретні кроки на шляху до повної, контрольованої та незворотної денуклеаризації відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН», - зазначив Вітренко.
Україна також закликає Північну Корею втілити раніше заявлені нею наміри в життя: припинити ядерні випробування, а також підписати та ратифікувавши Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань.
Українська делегація також повторила «тверду прихильність припиненню ядерних випробувань у будь-який час і в будь-якому місці світу».
Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань ухвалено Генеральною Асамблеєю ООН 10 вересня 1996 року, і він відкритий для підписання.
Документ підписали 177 держав, ратифікували – 138, зокрема 34 держави з 44, необхідних для набрання ним чинності. Не ратифікували Єгипет, Індія, Індонезія, Ізраїль, Іран, Китай, КНДР, Колумбія, Пакистан і США.
До слова, Кулеба б’є на сполох: наміри РФ розмістити ядерну зброю в Криму – глобальна загроза.
Раніше повідомлялось, що Росія має намір розмістити в окупованому Криму ядерну зброю
Натомість віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив представникам США, що Україна занепокоєна намірами Росії розмістити в Криму ядерну зброю.
Також генсек ООН закликав до повної ліквідації ядерної зброї у світі.
- Що приховує Путін? Аналіз досягнень і провалів військової промисловості Росії
- «Могли шантажувати весь світ». Арахамія вважає помилкою відмову України від ядерної зброї
- Керівники МЗС ФРН, Іспанії та Швеції закликали світ до ядерного роззброєння
- В України не було можливостей контролювати ядерну зброю – Кравчук