Верховний суд відмовив Саакашвілі у статусі біженця
Всі українські суди відмовили Саакашвілі у статусі особи, що потребує захисту на території України
Касаційний адміністративний суд Верховного суду України відмовив адвокатам екс-президента Грузії, колишнього губернатора одеської області Михайла Саакашвілі в задоволенні його позову щодо надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту. Про це розповів адвокат політика Руслан Чорнолуцький, в коментарі виданню «Інтерфакс-Україна».
За його словами, постанову про відмову скарги на рішення судів першої та апеляційної інстанції було винесено Касаційним адмінсудом 28 березня.
Касацію подав захист Саакашвілі 6 лютого. У ній адвокати оскаржили рішення Окружного адміністративного суду Києва та Київського апеляційного адміністративного суду, які відмовилися визнавати незаконним і скасовувати рішення Управління державної міграційної служби України в Київській області про відмову в наданні екс-президенту Грузії статусу особи, яка потребує додаткового захисту, після позбавлення його громадянства України.
«Суд не вважав за потрібне викликати адвокатів Саакашвілі для здійснення професійного захисту його прав інтересів і розглянув даний спір без виклику сторін на попереднє засідання», - заявив Чернолуцкий.
Захисник Саакашвілі вважає, що таким чином суд непрозоро і упереджено розглянув дану справу, в зв'язку з чим політик може відстоювати далі свої права по цьому питанню в Європейському суді з прав людини.
Нагадаємо, 1 листопада 2017 року Державна міграційна служба відмовила екс-голові Одеської ОДА Михайлу Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною відмову Державної міграційної служби надати статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту, екс-президентові Грузії та екс-голові Одеської ОДА Михайлові Саакашвілі.
Також повідомлялося, що Саакашвілі відмовився ходити на судові засідання щодо статусу біженця.
Раніше повідомлялося, що Саакашвілі оголосили підозру щодо сприяння злочинній організації. За даними Генпрокуратури, лідер «Руху нових сил» співпрацював зі поплічниками колишнього президента Віктора Януковича, щоб захопити державну владу в Україні.
Зокрема ГПУ зафіксувала отримання оточенням Саакашвілі близько $0,5 млн від бізнесмена Сергія Курченка для проведення мітингів.
12 лютого Саакашвілі депортували з України в Польщу.
Читайте також статтю: Задушити в обіймах. Що стоїть за бажанням Саакашвілі об’єднати всю опозицію?