Екс-чиновник Пентагону порівняв отримання автокефалії Україною із процесом деколонізації
«Фактично, ми спостерігаємо повстання російської церковного імперіалізму проти деколонізації», заявив Карпентер
Розрив Російською православною церквою відносин із Вселенським патріархатом вказує на те, що у питанні християнської віри Росії притримується імперіалістичних позицій.
Про це заявив колишній заступник помічника голови Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер.
На його думку, реакція РПЦ є імперіалістичною.
«Російська православна церква розриває відносини із Вселенською православною спільнотою через рішення Вселенського патріархату надати незалежність Українській православній церкві. Фактично, ми спостерігаємо повстання російської церковного імперіалізму проти деколонізації», - відзначив Карпентер.
Зазначимо, що Андріївську церкву можуть передати Вселенському патріархату.
Як відомо, 16 жовтня екзархи Вселенського патріарха підтвердили готовність співпрацювати з духовенством Української православної церкви Київського та Московського патріархатів для вручення Україні Томосу про автокефалію.
На початку осені Вселенський патріархат в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив екзархами у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Один з екзархів Константинополя в Києві, архієпископ Памфілійський Данило заявив, що шлях до української автокефалії є незворотним.
Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.
Нагадаємо, святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний архієрейський собор для об'єднання трьох церков.
Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться патріархом.
Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо української церкви.
Слід зауважити, що 15 жовтня у РПЦ заявили, що члени Священного синоду «визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом».
У Московському патріархаті пояснили, які наслідки матиме рішення синоду РПЦ. Також повідомлялося, за якої умови РПЦ відновить відносини з Константинополем.
В УПЦ КП вважають, що синод РПЦ повторює політику Кремля.
Також опубліковано повний текст рішення синоду РПЦ про розрив відносин із Константинополем.