Андріївську церкву можуть передати Вселенському Патріархату

Андріївську церкву можуть передати Вселенському Патріархату
Андріївська церква в Києві 

Андріївська церква в Києві належить до Української Автокефальної Православної Церкви

Президент України пропонує передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському Патріарху.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп), заявила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

Ірина Луценко наголосила, що президент України Петро Порошенко дякує Вселенському Патріарху у його, фактично, протистоянні із Кремлем у питанні Томосу.

Нардеп поінформувала парламентарів, що президент України Петро Порошенко підтримує прагнення якнайшвидшого отримання Томосу, і як знак солідарності із цим процесом робить символічний жест – дням буде зареєстровано законопроект, яким очільник держави пропонує передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському Патріарху, «як символічний жест, що святий Андрій хрестив у свій час Україну».

«Це буде символічний жест нашого єднання із Матір’ю-Церквою. Президент Порошенко звертається до парламенту, до всіх фракцій – підтримати цей законопроект про передачу у постійне користування Андріївської церкви Вселенському Патріарху», – зазначила Ірина Луценко.

Андріївська церква в Києві належить до Української Автокефальної Православної Церкви.

Як відомо, 16 жовтня екзархи Вселенського патріарха підтвердили готовність співпрацювати з духовенством Української православної церкви Київського та Московського патріархатів для вручення Україні Томосу про автокефалію. 

На початку осені Вселенський патріархат в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив екзархами у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Один з екзархів Константинополя в Києві, архієпископ Памфілійський Данило заявив, що шлях до української автокефалії є незворотним. 

Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.

Нагадаємо, святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний архієрейський собор для об'єднання трьох церков.

Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться патріархом.

Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо української церкви.

Слід зауважити, що 15 жовтня у РПЦ заявили, що члени Священного синоду «визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом».

У Московському патріархаті пояснили, які наслідки матиме рішення синоду РПЦ. Також повідомлялося, за якої умови РПЦ відновить відносини з Константинополем.

В УПЦ КП вважають, що синод РПЦ повторює політику Кремля.

Також опубліковано повний текст рішення синоду РПЦ про розрив відносин із Константинополем.

 Читайте також матеріал: Томос є! Залишилось його взяти

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: