Німецьке ЗМІ назвало сім перешкод для «Північного потоку – 2»
Видання Handelsblatt назвало, чому «Північний потік – 2» може не запрацювати
Німецьке видання Handelsblatt визначило сім ключових перешкод для роботи газопроводу «Північний потік-2».
Перша, найбільш серйозна перешкода – газова директива ЄС, яку посилили два роки тому цілеспрямовано для того, щоб ускладнити реалізацію проєкту. Єврокомісія може не затвердити проєкт як необхідний для інтересів ЄС або відмовити «Газпрому» в праві бути його оператором.
Друга, третя і четверта перешкоди відносяться до внутрішньої європейської політики: це позиція Польщі і країн Прибалтики, які не хочуть посилення Росії, насторожене ставлення до проєкту в Європарламенті і німецької партії «Зелені», яка послідовно виступає проти нього.
П'ятою перешкодою автор Handelsblatt назвав Амоса Хохштейна, американського дипломата, відповідального за енергетичну безпеку. Він відомий як противник російського газопроводу, і його призначення означає, що США готові продовжувати впливати на цю ситуацію.
Шоста і сьома причина мають пряме відношення до екологічної політики: мова йде про позови екологічних організацій Німеччини проти будівництва газопроводу і про те, що проєкт суперечить кліматичній політиці ЄС – через 30 років європейці хочуть відмовитися від викопного палива.
Однак уточнюється, що «Північний потік-2» можна переробити для транспортування водню замість природного газу.
Нагадаємо, раніше у Сенаті рознесли угоду США та Німеччини щодо «Північного потоку-2».
Також Коболєв пояснив, чому США змінили свою позицію щодо «Північного потоку-2».
Нагадаємо, дев'ять країн вимагають зупинити «Північний потік-2».
Як відомо, польська держкомпанія PGNiG і її дочірня компанія PGNiG Supply & Trading відправили заявку до німецького регулятора BNetzA із вимогою включити їх до процедури сертифікації. Таким чином Польща може завадити реалізації російського газового проєкту у ЄС.