Словаччина відкликає посла із РФ для консультацій через отруєння Скрипаля
Президент Словаччини розкритикував уряд за м’які кроки щодо РФ
Керівник МЗС Словаччини Мірослав Лайчак заявив про те, що Братислава має намір відкликати свого посла із РФ для консультацій щодо отруєння Сергія Скрипаля і його доньки 4 березня 2018 року. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.
Окрім того очільник словацького МЗС заявив про те, що Братислава може вдатися і до більш серйозних кроків. На дімку Лайчака відкликання посла є само по собі серйозним кроком, до якого Словаччина не вдавалася за всі 25 років. При цьому Братислава утрималася поки що від висилки російських дипломатів, як це зробили 19 країн ЄС, США, Канада і Австралія.
Мірослав Лайчак анонсував зустріч із керівником спецслужби Словаччини, після якої уряд країни може вдатися до більш серйозних заходів. Президент країни Андрей Кіска вже встиг розкритикувати уряд за недостатньо жорсткі кроки. В той же час новий очільник словацького уряду Петер Пеллегріні заявив про те, що Словаччина не прийматиме «театральних кроків під тиском». Колишній прем’єр-міністр Роберт Фіцо, який продовжує очолювати найбільшу парламентську партію Смер, відмовився розривати дружні зв’язки із РФ, якщо хтось цього хоче.
28 березня також стало відомо, що Чорногорія висилає дипломата Росії через отруєння екс-шпигуна Скрипаля.
Раніше, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс вирішив вислати 7 російських дипломатів.
Нагадаємо, 26 березня Адміністрація президента США Дональда Трампа винесла рішення про висилку 60 російських дипломатів та закриття останнього дипломатичного форпосту Москви на західному узбережжі країни, в Сіетлі.
Україна на знак солідарності з Британією і трансатлантичними союзниками та в координації з країнами ЄС видворяє 13 російських дипломатів.
Також більшість країн-членів ЄС ухвалили рішення вислати російських дипломатів у зв’язку з отруєнням екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Солсбері.
В цілому, вже 27 країн повідомили про висилку більше 140 російських дипломатів.
Міністр закордонних справ Великої Британії заявив, що скоординована висилка російських дипломатів із США, Канади та ряду європейських країн є «найбільшою колективною висилкою російських шпигунів, яка коли-небудь мала місце».
Як відомо, 4 березня у британському Солсбері чоловіку і жінці стало погано в торговому центрі, після чого вони були шпиталізовані з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Постраждалими виявилися російський розвідник Сергій Скрипаль, який був засуджений в РФ за шпіонаж на користь Великої Британії, та його донька.
Після того, у Великій Британії шпиталізували двох поліцейських, які займались розслідуванням отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.
7 березня ЗМІ повідомили, що речовину, якою у Великій Британії, імовірно, отруїли Скрипаля, було використано під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві (Росія) на Дубровці в 2002 році. Це був газ «Новачок».
Тим часом, Кремль обіцяє «своєчасно» відповісти на висилку російських дипломатів.