Засідання Ради безпеки ООН, скликане на прохання України розпочалося у Нью-Йорку 31 січня. Учасники засідання проголосували за затвердження порядку денного.
Попри протести представника Росії у Раді безпеки ООН, більшість членів Ради безпеки проголосували за проведення засідання в справах напруженості на українсько-російському кордоні.
Отже, за проведення засідання проголосували 10 учасників засідання, двоє проти, троє утрималися. Проти проголосували Росія та Китай. До участі у засідання запрошено делегації України, Польщі, Литви та Білорусі.
Зазначимо, проведення засідання ініціювали США, проте Росія виступала проти. У зв’язку з цим було проведено процедурне голосування. Для ухвалення рішення на користь проведення засідання мали висловитися щонайменше дев’ять членів Ради безпеки (загалом їх 15).
Постійний представник Китаю в ООН Чжан Цзюнь пояснив, що Китай підтримав Росію, бо хоче уникнути «підливання бензину» у протистояння.
«Ми проголосуємо проти [проведення засідання]. Чого ми хочемо – це тихої дипломатії», – сказав він перед засіданням.
Представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що дії Росії проти України є викликом всій Європі. Вона закликала Росію обрати шлях дипломатії, а не війни.
«Росія сьогодні не лише загрожує Україні, вона загрожує Європі. Вона загрожує міжнародному порядку, який цей орган (Рада безпеки – ред.) має захищати. Якщо цей порядок за щось і виступає, він виступає за принцип, що одна країна не може перемальовувати кордони іншої силою, або примусити народ іншої країни жити під владою, яку він не обирав», – заявила Томас-Грінфілд.
Томас-Грінфілд заявила, що США сподіваються на дипломатичне розв’язання конфлікту, але також заявила, що міжнародна спільнота не може просто очікувати яким буде розв’язання.
«Якщо Росія ще більше вторгнеться в Україну, ніхто з нас не зможе сказати, що не передбачали цього. І наслідки будуть жахливими», – заявила американська дипломатка.
У неділю постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд в інтерв’ю ЗМІ зазначила, що засідання Ради Безпеки – «це ще одна можливість знайти дипломатичний вихід для росіян».
Раніше повідомлялося, що Росія хоче скасувати засідання Радбезу ООН щодо загрози вторгнення в Україну.
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки скликали засідання Ради Безпеки ООН з приводу загрози російського військового вторгнення в Україну на 31 січня.
Також посольство США зробило ролик про агресію РФ .
Натомість президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить «більшої ескалації, ніж була раніше» .
До слова, як заявив соціолог, 40% українців досі позитивно ставляться до Росії і не вірять, що вона нападе .
Раніше директор Інституту соціології Національної академії наук Національної академії наук Євген Головаха на прикладі «Калинки-малинки» пояснив, чим росіяни відрізняються від українців.