Ар’єв розповів, яких російських дипломатів висилає Україна
Під час прийняття рішення про висилку російських дипломатів на Україну з боку партнерів не чинилось жодного тиску
Про це повідомив віце-президент ПАРЄ, народний депутат від фракції БПП Володимир Ар’єв, інформує 112.ua.
Ар’єв зазначив, що під час прийняття рішення про висилку російських дипломатів на Україну з боку партнерів не чинилось жодного тиску.
«Ми мали зробити цей крок, так само, як свого часу Британія та країни ЄС запровадили санкції проти РФ через російську агресію проти України. Наскільки мені відомо, Україна висилає достатньо серйозних дипломатів, на рівні першого, другого секретаря (посольства, - ред.) , тобто не технічний персонал. Вони вже до завтра мають залишити територію України, їм дали 48 годин», - сказав віце-президент ПАРЄ.
На питання про те, чи має Росія право надіслати замість висланих дипломатів заміну чи саме на ці 13 осіб йде скорочення дипмісії, Ар’єв зазначив: «У даному разі вони мають право надсилати когось на заміну. Українська сторона, звичайно, буде розглядати, але наш рівень дипломатичних відносин після того, як Україна відмовилася приймати посла РФ, перебуває на найнижчому рівні», - додав він.
Раніше, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс вирішив вислати 7 російських дипломатів.
Нагадаємо, 26 березня Адміністрація президента США Дональда Трампа винесла рішення про висилку 60 російських дипломатів та закриття останнього дипломатичного форпосту Москви на західному узбережжі країни, в Сіетлі.
Україна на знак солідарності з Британією і трансатлантичними союзниками та в координації з країнами ЄС видворяє 13 російських дипломатів.
Також більшість країн-членів ЄС ухвалили рішення вислати російських дипломатів у зв’язку з отруєнням екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Солсбері.
Росія пригрозила «дзеркально» відповісти на висилку своїх дипломатів.
Міністр закордонних справ Великої Британії заявив, що скоординована висилка російських дипломатів із США, Канади та ряду європейських країн є «найбільшою колективною висилкою російських шпигунів, яка коли-небудь мала місце».
Як відомо, 4 березня у британському Солсбері чоловіку і жінці стали погано в торговому центрі, після чого вони були шпиталізовані з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Постраждалими виявилися російський розвідник Сергій Скрипаль, який був засуджений в РФ за шпіонаж на користь Великої Британії, та його донька.
Після того, у Великій Британії шпиталізували двох поліцейських, які займались розслідуванням отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.
7 березня ЗМІ повідомили, що речовину, якою у Великій Британії, імовірно, отруїли Скрипаля, було використано під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві (Росія) на Дубровці в 2002 році. Це був газ «Новічок».