Міненерговугілля: 7 березня кризова ситуація з газом завершиться
У міністерстві заспокоїли: ситуація з газом в країні під контролем
Кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості ухвалив рішення оголосити з 7 березня про завершення кризової ситуації з газопостачанням. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Білявський.
«Кризовий комітет при Міненерговугілля прийняв рішення оголосити про завершення кризової ситуації, перехід в штатний режим роботи з 07 березня 2018 року», — написав радник міністра.
Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» може піти ще на один судовий розгляд з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі - щодо заниженої транзитної ставки.
З понеділка Нацгвардія терміново бере під охорону українську газотранспортну систему.
Як відомо, «Нафтогаз» нарахував «Газпрому» $2,5 мільйона пені. У свою чергу «Газпром» назвав «Нафтогаз» здирником.
У понеділок, 5 березня, «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» повідомлення про розірвання контракту.
Після цього «Нафтогаз» заявив про закриття свого офісу в Росії.
Нагадаємо: 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.
Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.
Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити НАК «Нафтогаз України» компенсацію в 4,63 млрд дол. за недопоставку газу.
Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.
Компанія «Нафтогаз» розцінює відмову «Газпрому» від постачання оплаченого газу як порушення договору та невиконання рішення арбітражу. «Нафтогаз»планує вимагати від «Газпрому» компенсації збитків, понесених в результаті цього порушення.
2 березня «Газпром» заявив, що готовий розірвати газові контракти з Україною.
Президент Петро Порошенко повідомив, що контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» не можна розірвати в односторонньому порядку.
Читайте також:
Стокгольмнаш. Усі наслідки перемоги України у Міжнародному арбітражі