Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» повідомлення про розірвання контракту

  • Розсилка
  «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» повідомлення про розірвання контракту

  «Нафтогаз» готовий обговорити з росіянаими умови, які наблизять умови транзитного контракту між компаніями до європейського законодавства

  НАК «Нафтогаз України» отримав повідомлення від російського «Газпрому» про намір розірвати контракти.  Про це на брифінгу поінформував голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

  «Отримали офіційне повідомлення «Газпрому» про розірвання контракту», - сказав Вітренко.

  Він нагадав, що процедура передбачає від 30 до 45 днів, протягом яких сторони повинні спробувати дійти згоди щодо спірних моментів.

  За словами Вітренка, НАК не бачить підстав для розірвання контракту на транзит, оскільки відповідні пояснення з боку «Газпрому» виглядають неприйнятними.

  У той же час, зазначив він, «Нафтогаз» готовий обговорити з росіянаими умови, які наблизять умови транзитного контракту між компаніями до європейського законодавства.

  Нагадаємо: 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.

  Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.

  Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити НАК «Нафтогаз України» компенсацію в 4,63 млрд дол. за недопоставку газу.

  Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.

  Компанія «Нафтогаз» розцінює відмову «Газпрому» від постачання оплаченого газу як порушення договору та невиконання рішення арбітражу. «Нафтогаз»планує вимагати від «Газпрому» компенсації збитків, понесених в результаті цього порушення.

  2 березня «Газпром» заявив, що готовий розірвати газові контракти з Україною.

  Президент Петро Порошенко повідомив, що контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» не можна розірвати в односторонньому порядку.

  Читайте також: 

  Стокгольмнаш. Усі наслідки перемоги України у Міжнародному арбітражі

  Стокгольмська трагедія Гройсмана

  Третя газова війна. Чому зірвався бліцкриг Москви

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ