рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Нафтогаз» виграв суперечку з російським «Газпромом»

  • Розсилка
  «Нафтогаз» виграв суперечку з російським «Газпромом»

  За рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів

  НАК «Нафтогаз» виграв суперечку з російським «Газпромом».

  Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз».

  «Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту», - зазначили в прес-службі.

  «За рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту», - додали в «Нафтогазі».

  Зазначається, що Арбітражний суд відхилив вимоги «Газпрому» щодо штрафів за начебто незаконно відібрані Нафтогазом обсяги транзитного газу.

  «Нафтогаз» в арбітражі хотів витребувати від «Газпрому» близько $16 млрд, перегляду тарифів, розблокування віртуального реверсу і можливість оформлення транзитного контракту на іншого оператора.

  Контракт на транзит між компаніями діє на період 2009-2019 років. Згідно з документом, «Газпром» повинен щорічно передавати не менше 110 млрд куб. м газу для його транзиту по території України.

  Як повідомлялося, російський «Газпром» відмовився виплачувати штраф на суму 172 млн грн, накладений Антимонопольним комітетом, тож стягнення коштів наразі відбувається у примусовому порядку.

  Нагадаємо, у лютому 2016 року АМКУ ухвалив рішення накласти на російський «Газпром» штраф у сумі 85,9 млрд грн через порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

  «Газпром» пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги компанії.

  Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ «Газпром» у сумі 85,966 млрд грн.

  У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з «Газпрому» у сумі 172 млрд грн.

  «Газпром» оскаржив це рішення у Київському апеляційному господарському суді, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке саме рішення ухвалив Вищий господарський суд України.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ