Контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» не можна розірвати в односторонньому порядку – Порошенко
Президент скликав нараду щодо рішення «Газпрому» розірвати контракти з «Нафтогазом»
Якщо росіяни розірвуть контракт, то «Нафтогаз» звернеться в Стокгольмський арбітраж за додатковою компенсацією
Контракт між «Газпромом» і «Нафтогазом України» не передбачає права його розірвання в односторонньому порядку. Про це президент Петро Порошенко заявив на енергетичній нараді у п’ятницю ввечері.
«Мене проінформували після дуже уважного вивчення контракту між НАК «Нафтогаз України» і РАО «Газпром». Контрактами не передбачено право їх розторгнення в односторонньому порядку, і подібні заяви «Газпрому» можуть пояснюватися лише небажанням виконувати свої контрактні зобов’язання», - заявив Порошенко.
Проте, за словам Порошенка, якщо це відбудеться, то «Нафтогаз» звернеться у Стокгольмський арбітраж за додатковою компенсацією.
«Я впевнений, що якщо це відбудеться, то НАК «Нафтогаз», безумовно, звернеться в Арбітраж за додатковою компенсацією збитку, який зараз вчинений безвідповідальними діями «Газпрому». Крім того, я звертаю увагу на некоректну інформацію, що Арбітражний трибунал базував своє рішення по транзитному контракту на нібито складній економічній ситуації в Україні. Це точно не відповідає дійсності, трибунал пояснив своє рішення тим, що НАК «Нафтогаз» вимагає компенсації збитку у зв’язку з невиконанням «Газпромом» своїх контрактних зобов’язань», - заявив Порошенко.
Нагадаємо, «Газпром» вирішив розірвати контракти з «Нафтогазом».
1 березня «Укртрансгаз» заявив про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС.
2 березня компанія «Нафтогаз Україна» звернулася з проханням до українців прикрутити тиск у котлах через дії російського «Газпрому».
Порошенко підтримав флешмоб «Прикрути» і закликав українців економити газ.
НАК «Нафтогаз України» вирішив терміново купувати газ у польській компанії PGNiG після відмови російського ПАТ «Газпром» здійснювати поставки газу в Україну.
Згодом в «Газпром експорті» заявили, що негайної відмови від транзитного маршруту через Україну не буде.
Читайте також:
Стокгольмнаш. Усі наслідки перемоги України у Міжнародному арбітражі
Коментарі — 0