Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Газпром» готовий розірвати газові контракти з Україною

  • Розсилка
  Олексій Міллер - «Газпром» готовий розірвати газові контракти з Україною
  Олексій Міллер

  Глава «Газпрому» своєрідно відреагував на рішення Стокгольмського арбітажу

  Російський монополіст «Газпром» збирається «негайно почати» в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання контрактів з «Нафтогазом України» на поставку і транзит газу, заявив голова правління російської компанії Олексій Міллер в п'ятницю.  За його словами, Стокгольмський арбітраж, «керуючись подвійними стандартами», прийняв «асиметричне рішення» в суперечці «Газпрома» і «Нафтогаза» про контракти на поставку і транзит газу з НАК.

  «Рішення, яке арбітри аргументували різким погіршенням стану української економіки, істотно порушило баланс інтересів сторін за даними контрактами», - заявив Міллер.

  «Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України», - заявив він. - Продовження дії контрактів для «Газпрому» - економічно недоцільно і невигідно».

  Нагадаємо: 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.

  Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.

  Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити НАК «Нафтогаз України» компенсацію в 4,63 млрд дол. за недопоставку газу.

  Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.

  Компанія «Нафтогаз» розцінює відмову «Газпрому» від постачання оплаченого газу як порушення договору та невиконання рішення арбітражу. «Нафтогаз»планує вимагати від «Газпрому» компенсації збитків, понесених в результаті цього порушення.

  1 березня «Укртрансгаз» заявив про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС.

  2 березня компанія «Нафтогаз Україна» звернулася з проханням до українців прикрутити тиск у котлах через дії російського «Газпрому».

  Також 2 березня в Україні закрили школи і вузи через витівки «Газпрому».

  Читайте також: 

  Стокгольмнаш. Усі наслідки перемоги України у Міжнародному арбітражі

  Стокгольмська трагедія Гройсмана

  Джерело: Ведомости

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ