Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У «Газпромі» різко відреагували на рішення арбітражу за позовом «Нафтогазу»

  • Розсилка
  У «Газпромі» різко відреагували на рішення арбітражу за позовом «Нафтогазу»

  В «Газпромі» не згодні з рішенням Стокгольмського арбітражу

  Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити НАК «Нафтогаз України» компенсацію в 4,63 млрд дол. за недопоставку газу.

  «Компанія «Газпром» буде захищати свої права всіма способами, доступними їй згідно з чинним законодавством», - йдеться в повідомленні.

  Також «Газпром» вважає, що у судовому розгляді «виник суттєвий дисбаланс, що порушує базові принципи шведського права».

  «Газпром» висловлює незгоду з даним рішенням арбітражу. Раніше ці ж арбітри погодилися з аргументами «Нафтогазу» щодо різкого погіршення стану української економіки, що спричинило зниження попиту на газ і невиконання зобов'язань «Нафтогазу» з відбору газу. Однак щодо «Газпрому», що посилається на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був», - скаржаться у російському монополісті.

  Нагадаємо: вчора Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.

  Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.

  Джерело: РИА Новости

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ