У ГПУ підтвердили призупинення розслідування у справі Саакашвілі
Досудове розслідування кримінального провадження щодо Дангадзе триває
У Генеральній прокуратурі України підтвердили призупинення слідства у справі Михайла Саакашвілі.
Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook.
За його словами, 6 березня ГПУ надіслала запит до Нідерландів про надання міжнародної правової допомоги для виконання процесуальних і слідчих дій за участю Саакашвілі.
«У зв'язку з чим вказане кримінальне провадження призупинене на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України, з метою економії перебігу процесуальних строків досудового розслідування до отримання результатів міжнародної правової допомоги», - пояснив Лисенко.
Він додав, що досудове розслідування кримінального провадження щодо соратника Михайла Саакашвілі Северіона Дангадзе триває.
Речник Генпрокуратури нагадав, що слідче відділення Головного управління СБУ в Києві та Київській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження за підозрою соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 256, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 110 - 2, 1 ч. ст. 15, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 110-2 КК України, а також кримінального провадження за підозрою Саакашвілі у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 256.
Раніше адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький повідомив, що Генеральна прокуратура зупинила розслідування однієї із справ щодо лідера «Руху нових сил» Михайла Саакашвілі, рішення було ухвалене ще 6 березня.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура України направила міжнародно-правове доручення правоохоронним органам Королівства Нідерланди, в якому просить відібрати у Саакашвілі зразки голосу для розслідування в Україні кримінального провадження.
До слова, цього тижня Саакашвілі заявив, що його хочуть вбити та назвав ім’я замовника.
Як відомо, Саакашвілі заборонили в'їзд в Україну до 2021 року.
Нагадаємо, в липні 2017 року президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував в США.
Як повідомляв «Главком», Саакашвілі перейшов польсько-український кордон ввечері 10 вересня 2017 року. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону.
Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності організаторів прориву кордону в «Шегинях» та заявив, що прихильники Саакашвілі знищують державу. Поліція відкрила кримінальне провадження.
Саакашвілі натомість заявляв, що він і його прихильники не порушували закон на пункті пропуску «Шегині».
Наприкінці 2017 року Саакашвілі оголосили підозру щодо сприяння злочинній організації. За даними Генпрокуратури, лідер «Руху нових сил» співпрацював зі поплічниками колишнього президента Віктора Януковича, щоб захопити державну владу в Україні.
Зокрема ГПУ зафіксувала отримання оточенням Саакашвілі близько $0,5 млн від бізнесмена Сергія Курченка для проведення мітингів.
12 лютого 2018 року українські прикордонники затримали Саакашвілі у київському ресторані «Сулугуні» і літаком депортували до Варшави.