Україна почала процес опису і арешту активів «Газпрому»
Гройсман повідомив, що розпочався опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні
Кабінет міністрів України активізує свої дії щодо стягнення штрафів з російського газового монополіста «Газпром».
Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і дав відповідне доручення Міністерству юстиції, повідомляється на Урядовому порталі.
«Позиція України у ситуації з Газпромом має бути жорсткою і послідовною. Газпром має виконувати вердикт Стокгольмського арбітражу і так само виконувати вимогу антимонопольного органу України та рішення українських судів. Сьогодні мав розмову про наші дії в зв'язку з цим з міністром юстиції України Павлом Петренком», - сказав Гройсман.
Він нагадав, що формування пакету позовів НАК «Нафтогаз України» проти Газпрому в суді Стокгольма 2014 року обумовила також цілу низку рішень антимонопольних органів Євросоюзу та України про порушення монопольного законодавства. Так, в січні 2016 року Антимонопольний комітет України наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн. За рік – через пеню - сума подвоїлася. Газпром намагався оскаржити рішення АМКУ, проте суди всіх інстанцій визнали правомірність вимог України. Саме тому Україна розпочала опис та арешт українських активів Газпрому, зазначив Гройсман.
Виконавче впровадження у цій справі веде Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на основі рішення суду про стягнення з публічного акціонерного товариства «Газпром» в дохід загального фонду державного бюджету України 171 931 854 000,00 грн.
По цій справі розпочався опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні, наголосив Гройсман.
В цей перелік потрапило майно компаній «Газпромзбут Україна» (код ЄДРПОУ 35829646) та «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України» (код ЄДРПОУ 32349152), а також цінні папери ПАТ «Інститут ЮЖНІІГІПРОГАЗ» (код ЄДРПОУ 00158741) та АТ «Газтранзит». До оцінки вартості цінних паперів залучили українську компанію «Українська експертна група», яка оцінила вартість акцій АТ «Газтранзит» в 630 747 656,00 грн. Ці акції мають бути продані на відкритих аукціонах.
Як наголосив Гройсман, «в нинішній ситуації ми повинні об'єднати усі наші зусилля для того, щоб змусити Газпром виконувати усі свої зобов'язання. За невиконання зобов'язань російський монополіст має нести жорстку відповідальність».
Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.
Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.
Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.
2 березня «Газпром» заявив, що готовий розірвати газові контракти з Україною.
Головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, що НАК «Нафтогаз України» може піти ще на один судовий розгляд з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі - щодо заниженої транзитної ставки.
Крім того, «Нафтогаз» нарахував «Газпрому» $2,5 мільйона пені. Тоді як «Газпром» назвав «Нафтогаз» здирником.
У понеділок, 5 березня, «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» повідомлення про розірвання контракту.
Після цього «Нафтогаз» заявив про закриття свого офісу в Росії.
6 березня стало відомо, що російська компанія «Газпром» подає апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про постачання газу.
Крім того Росія не планує тристоронні переговори щодо «газової війни».
У Європарламенті заявили про необхідність скорочення газової залежності від РФ.
Читайте також:
Стокгольмнаш. Усі наслідки перемоги України у Міжнародному арбітражі
Стокгольмська трагедія Гройсмана
Третя газова війна. Чому зірвався бліцкриг Москви