Верховний суд: зміна підслідності справи Татарова оскарженню не підлягає
Верховний суд відмовився відкривати касаційне провадження за двома скаргами у «справі Татарова»
Ухвала судді про зміну підслідності в кримінальному провадженні стосовно заступника голови Офісу президента Олега Татарова оскарженню не підлягає.
Як заявили у Верховному суді, 23 грудня Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду відмовив у відкритті касаційного провадження у справі № 757/55167/20-к за касаційними скаргами захисника одного з підозрюваних та генерального прокурора на судові рішення апеляційного суду залишити в силі ухвали Печерського районного суду Києва від 14 грудня 2020 року.
Цією ухвалою генерального прокурора зобов’язали вирішити спір про підслідність у кримінальному провадженні та доручити здійснення досудового розслідування іншому органу.
«Цю ухвалу Печерського районного суду Києва оскаржили до апеляційного суду як захисник особи, так і генеральний прокурор. Ухвалами Київського апеляційного суду від 18 грудня 2020 року обом скаржникам відмовлено у відкритті провадження за їхніми апеляційними скаргами у звʼязку з тим, що ці скарги були подані на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку», – заявили у Верховному суді.
Після цього захисник одного з підозрюваних та генеральний прокурор подали касаційні скарги на судові рішення апеляційного суду. Верховний суд відмовився відкривати касаційне провадження за двома скаргами.
Як відомо, НАБУ відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання генпрокурора Ірини Венедіктової у справу Татарова.
До слова, Татаров пригрозив покарати главу НАБУ, який «зарвався».
Нагадаємо, у четвер Вищий антикорупційний суд відклав на 28 грудня засідання з обрання запобіжного заходу заступнику глави Офісу президента Олегу Татарову.
24 грудня Офіс генерального прокурора передав провадження, в якому фігурує ексзаступник голови Офісу президента Олег Татаров, з Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України.
Напередодні Печерський райсуд столиці зобов’язав Офіс генерального прокурора передати справу з НАБУ до іншого правоохоронного органу.
Як стверджують у НАБУ, їхні справи може розглядати виключно Вищий антикорупційний суд, тому Печерський суд таких рішень ухвалювати не може. За даними журналістів, це рішення судді Сергія Вовка було оскаржене в апеляційній та касаційній інстанціях.
Верховний суд 23 грудня залишив рішення Печерського райсуду Києва в силі.
18 грудня НАБУ вручило заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову підозру. Крім того, детективи НАБУ отримали право на затримання Татарова і проведення обшуків в Офісі президента і за місцем проживання Татарова. Однак на Банковій детективів не пустили.
21 грудня Татаров відвідав НАБУ та написав заяву про призупинення службових повноважень.
2 грудня НАБУ та САП підготували підозру Татарову в причетності до фальсифікації експертизи у справі Микитася, але генпрокурор Ірина Венедіктова завадила врученню підозри.
НАБУ звинуватило Офіс генпрокурора в тиску та саботажі, не назвавши прізвища підозрюваного, якому мали намір вручити підозру.
Слідство вважає, що Татаров, у минулому високопосадовець державної компанії «Укрбуд», може бути причетним до надання неправомірної вигоди за видання недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.