Арахамію шантажують? Стало відомо, як УПЦ МП блокує розгляд питання про свою заборону
У провладній монобільшості є низка «дуже православних» депутатів, які поставили керівництву ультиматум
Причина, чому Верховна Рада не може вирішити питання із забороною Московської церкви в Україні – це критична кількість «богобоязних» депутатів, які шантажують голову моновладної партії «Слуга народу» Давида Арахамію. Про це йдеться в матеріалі «Главкома».
Як пояснює керівництво монобільшості, на вирішення питання з Московським патріархатом в Раді просто не вистачає голосів. Причому корінь проблеми – всередині провладної фракції, де є критична кількість «богобоязних» депутатів, які з різних міркувань не хочуть підтримувати навіть лагідний кабмінівський сценарій.
Заступник голови фракції «Слуга народу» Артем Культенко наразі є опорою та надією УПЦ МП в коридорах влади. До «тихих» лобістів Московського патріархату зараховують «групу Разумкова» та «групу Павлюка» (щоправда, обидві – не повністю). У цьому таборі також поодинокі депутати, що з різних причин «не хочуть лізти в справи церковні». Радикально налаштованим також є колишній «слуга» Артем Дмитрук, який захищає вірян московського патріархату від «незаконних організованих рейдерських атак, протиправних захоплень храмів та церков УПЦ (МП) на всій території України». Він навіть звертався щодо захисту їхніх порушених прав до МВС та погрожував «хресним ходом проти влади». Тепер його задача – контролювати, аби не звернули зі «шляху істинного» його нові попутники з групи «Відновлення України».
Для того, щоб не дати заборонити Московський патріархат, «богобоязні» депутати шантажують неголосуванням за маркерні «МВФівські» закони для продовження макрофінансової допомоги (наприклад, погрожують не підтримувати друге читання відновлення е-декларування), якщо проблему Московського патріархату буде вирішено за сприяння інших фракцій. Тож головні куратори голосувань монобільшості – Давид Арахамія та Андрій Мотовиловець – воліють дмухати на воду, аби не зруйнувати чутливі парламентські баланси.
Нагадаємо, що після страшного ракетного удару по Спасо-Преображенському собору в Одесі низка священників УПЦ МП звернулися до митрополита Онуфрія із закликом негайно та остаточно розірвати із російською православною церквою. Окрім того, всередині опальної церкви з десяток архієреїв вимагають скликання нового Помісного собору з прийняттям рішень щодо повного розриву з «московським дахом». Але поки перетягування канату між прихильниками повної самостійності церкви та «москвофілами», які намагаються пересидіти війну і залишити все, як є, триває.
Народні депутати зареєстрували 11 законопроєктів, які з різним ступенем радикальності унеможливлюють роботу цього осередку «руського миру» в Україні. Кілька з них вже схвалені профільним комітетом, але до голосування принаймні в першому читанні хоча б за один з них депутатські руки ніяк не дотягнуться.
Читайте також:
- Усі сини Вадима Новинського. Хто тепер боронить Московську церкву у Верховній Раді
- Розірвання договору між УПЦ МП та Лаврою. Суд ухвалив рішення
- Патріарх Кирило заявив, що УПЦ МП належить до Російської православної церкви
- Два митрополити Московської церкви в Україні поклялися у вірності РПЦ
- Екснамісника Лаври Павла випустили із СІЗО: митрополит пустив сльозу (відео)
- Підтримував РФ: вінницького митрополита УПЦ МП ув'язнено на п'ять років
- «Я служив Російській церкві». Інтерв’ю із найпрогресивнішим капеланом ЗСУ
- Московська церква не приховує російську ідентичність там, де людське око не дуже бачить