Авіакатастрофа в Ірані: МЗС створило кризову групу, працює телефон гарячої лінії
У департаменті консульської служби створено оперативну кризову групу щодо авіакатастрофи літака МАУ в Ірані
Департамент консульської служби МЗС України створив оперативну кризову групу через авіакатастрофу українського літака в Ірані.
«За попередньою інформацією представника авіакомпанії Міжнародні авіалінії України, 08.01.2020 після зльоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні (м.Тегеран) пасажирський літак авіакомпанії МАУ зазнав катастрофи і впав неподалік аеропорту», – інформує Департамент консульської служби МЗС України у Facebook.
Також за попередніми даними, пасажири зазначеного рейсу та екіпаж загинули. Уточнена інформація щодо загиблих громадян України буде надіслана додатково.
Зокрема зазначається, що у департаменті консульської служби створено оперативну кризову групу, телефон гарячої лінії – 238 16 57.
За даними РНБО України, на борту літака МАУ, що зазнав катастрофи в Ірані, були 11 українців - 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири. Попередній список загиблих українців оприлюднили ЗМі.
Як повідомлялося, літак МАУ Boeing 737 розбився поблизу іранської столиці незабаром після зльоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані рано в середу.
Серед 176 загиблих у авіакатастрофі більшість були громадянами Ірану. Державне інформаційне агентство ІРНА IRNA повідомляє, що 147 пасажирів були громадянами Ірану, решта - громадянами іших країн.
За уточненими даними, на борту літака МАУ перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу.
Причиною катастрофи українського літака в Ірані стало загоряння двигуна. Про це заявив глава Центру зв'язку та інформації Міністерства автомобільних доріг і міського розвитку Ірану Касим Біхі. Крім того, на відео зафіксовано палаючий літак ще до падіння.
Наразі в МЗС України підтвердили, що всі пасажири літака загинули. Списки пасажирів уточнюються.
Як повідомляв «Главком», лайнеру Boeing 737-800 МАУ було лише три з половиною роки. Літак із серійним номером 38124 було вироблено 3,6 роки тому у Renton (RNT) США. І він був взятий в лізинг у американської компанії Varangian Leasing LLC із заводу.
Літак здійснював рейс Тегеран-Київ та зник з радарів на шостій хвилині після злету.