Протести в Бейруті: активісти намагалися прорватися до парламенту
Демонстранти намагалися прорватися в будівлю через огорожу і поліцейський кордон
Протестувальники в ліванській столиці Бейруті намагалися прорватися в парламент, через що поліція застосувала сльозогінний газ.
Про це повідомляє DW.
Демонстранти намагалися прорватися в будівлю через огорожу і поліцейський кордон. Поліція застосувала у відповідь сльозогінний газ проти учасників масових виступів.
[TWITTER]
[/TWITTER]
Учасники протесту висловлювали своє обурення тим, як уряд діяв після потужного вибуху в порту Бейрута, в результаті чого був зруйнований сам порт, а також значна частина міста.
Під час демонстрації вони вигукували: «Народ хоче падіння режиму». Крім того, учасники акції несли плакати з написами: «Ідіть геть, ви всі – вбивці».
[TWITTER]
[/TWITTER]
Сьогоднішній протест став продовженням подібних масових акцій, проведених напередодні. Тоді так само дійшло до сутичок з поліцією.
Як повідомлялося, більше 100 людей постраждали через заворушення в Бейруті.
Тисячі людей вийшли на мітинг з вимогою до уряду подати у відставку. Виступили організаторами акції активісти вважають, що саме уряд несе відповідальність за економічні та політичні проблеми в Лівані, як і за вибух, через який постраждали більше чотирьох тисяч чоловік.
Відомо, що серед 153 загиблих, чиї особистості офіційно вдалося встановити, велика частина – громадяни Лівану і Сирії. Крім того, жертвами трагедії стали громадяни Бангладешу, Пакистану, Австралії та Єгипту. Ще 17 осіб поки не впізнані.
До слова, у ліванській столиці Бейруті через вибух, який стався там 4 серпня, тривають протести з вимогою відставки уряду.
Нагадаємо, у Лівані затримала 16 осіб у справі про вибух у порту Бейрута.
Як писав вже «Главком», три десятки українців у Бейруті просять про допомогу.
Також відомо, що аміачну селітру, яка вибухнула в порту у Бейруті, конфіскували з судна Rhosus ще у вересні 2014 року. А власником цього судна був російський бізнесмен Ігор Гречушкін з Хабаровська.
За останніми даними, збитки від вибуху у Бейруті можуть зрости до $15 млрд.
Губернатор ліванської столиці зазначив, що без зовнішньої допомоги Бейрут може зіткнутися з продовольчою кризою. Напередодні міністр економіки країни заявив, що запасів зерна в Лівані залишилося менш ніж на місяць.