Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Як змусити Путіна вивести війська з Донбасу

  • Костянтин Машовець

   Координатор групи «Информационное сопротивление»

  • Розсилка
  Як змусити Путіна вивести війська з Донбасу
  Фото: EPA/UPG

  Кремлівського щура заганяють в кут, а у США на руках всі козирі

  Безсумнівно, радує, що Курт Волкер називає своїми іменами те, що відбувається на Донбасі, і дотримується проукраїнського сценарію припинення російської агресії.

  До президентських виборів в РФ залишається близько півроку, і час працює проти чекіста Володі. Останні викриття російського «гібрида» по відношенню до інших країн зводять рівень його «багатоходівочок» до банального кривавого місива в окремо взятих регіонах, які він буквально нашпиговує зброєю. Політичні ситуативні союзи з ним вже, швидше, неможливі через «токсичність» президента РФ.

  Тому в Москві розуміють, що простору для маневру у них практично не залишається - кремлівського щура заганяють у кут. А у США на руках всі козирі. Такі, наприклад, як посилення санкцій, надання Україні летальної зброї тощо. Це військовим злочинцям в Москві не подобається, але вони змушені з цим миритися.

  Недарма в день візиту Волкера в Україну Держдепом США були оприлюднені російські компанії-кандидати на включення до списку санкцій. А це практично всі оборонні підприємства РФ. За пропозицією Держдепу можуть постраждати і бізнесмени, що інвестують в економіку країни-агресора.

  За логікою речей, ще один київський гість, глава Пентагону Джеймс Меттіс, зумів особисто оцінити те, що відбувається, для визначення розмірів військової допомоги, необхідної Україні. І тепер можуть мати місце дискусії про види та кількість летального оборонного озброєння для нашої армії. Питання про те, чи надавати зброю, вже не стоїть. Це, природно, викликає паніку в Кремлі. Ціна російської агресії виросте в рази для нинішнього керівництва РФ, яке до виборів у березні 2018 року не має наміру йти на ескалацію російсько-українського конфлікту на Донбасі.

  Іншими словами, Курт Волкер, як представник Держдепартаменту США, має в своєму розпорядженні достатній інструментарій для того, щоб натиснути на російське керівництво і змусити його піти на серйозні поступки - вивести свої війська з Донбасу. І найголовніше те, що як висловився сам дипломат, він готовий до подібних дій.  Це, в свою чергу, дасть можливість вирішити питання з миротворчим контингентом. Адже зараз той же Курт Волкер говорить, що неможливо відправити миротворців ООН на Донбас до повного виведення звідти російських військ.

  У питанні введення миротворців все знову ж упирається в позицію РФ в ООН. Кремль, природно, декларує бажання принести мир на Донбас. Але своєрідно. З російськими миротворцями, по лінії розмежування військ, з проведенням виборів без виведення військ і без можливості взяти участь в голосуванні за майбутнє Донбасу більш 1,5 млн його жителів, зареєстрованих на підконтрольній Україні території в статусі біженців з зони ведення бойових дій.

  Знову ж таки, щоб поставити агресора на місце в Радбезі, ООН необхідно здійснити ряд важливих кроків, які можуть посилити наші спільні позиції з питання введення миротворців без вето РФ. Дипломати, юристи і аналітики серед іншого бачать рішення на користь України в міжнародних судах, рішеннях Генасамблеї ООН, українському законодавстві в тому числі.

  Важливо, що під час свого спілкування з представниками депутатського корпусу тут, в Києві, Курт Волкер не висловив зауважень до законопроекту про деокупацію територій Донбасу і про визнання Росії країною-агресором - президентської ініціативи, підтриманої українським парламентом у першому читанні.

  Варто зазначити, що визнання Росії агресором в міжнародних інстанціях дозволить США здійснити свій план щодо реформи ООН. Тобто створить умови для того, щоб легальним шляхом позбавити Російську Федерацію права «вето» в цій структурі.

  Що стосується анонсованої на листопад зустрічі помічника президента РФ, архітектора українського кровопролиття Асланбека-Владислава Дудаєва-Суркова з Куртом Волкером, то в першу чергу вона необхідна чекісту Володі. Господар Кремля прагне домовлятися з американською Адміністрацією. Йому важливо, щоб найближчим часом санкції були ослаблені, а сама Росія не опинилася в повній ізоляції. Тільки так він може провести відносно спокійні вибори.

  Саме з цієї причини Курт Волкер говорить, що у нас з'явилося вікно можливостей для врегулювання конфлікту - до моменту виборів. І саме з цієї причини, щоб зберегти владу, Кремль ініціює постійні зустрічі з Куртом Волкером.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Аркадій Бабченко
  Аркадій Бабченко

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ