Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У медичні виші цьогоріч вступило на 28% менше абітурієнтів

  • Розсилка
  У медичні виші цьогоріч вступило на 28% менше абітурієнтів

  Медичні виші не дорахувалися першокурсників через високий прохідний бал

  Кількість першокурсників медичних вищих навчальних закладах скоротилася в середньому на 28%, ніж у попередні роки. Причиною став бар’єр у 150 балів, які відтепер мають набрати абітурієнти на ЗНО для вступу до таких вишів.

  Про це в ефірі «Громадського радіо» розповіла віце-президентка Київської школи економіки і радниця міністра охорони здоров’я Інна Совсун.

  «Ми побачили ефект по кількості набору. Більшою мірою це за рахунок контрактників, тому що переважна кількість бюджетників все-таки долає поріг у 150 балів. Натомість скорочення по контрактникам були суттєвішими. Раніше, на жаль, на контракт можна було вступити з дуже низькими балами. Це не є провиною університетів, це системна проблема», — розповіла вона.

  Нагадаємо, цього року в рамках реформи медичної освіти зріс прохідний бар’єр балів, які має набрати абітурієнт для вступу на медичні спеціальності у ВНЗ. Відтепер він становить 150 балів із 200 можливих.

  Медична галузь має реформуватися в кілька етапів: прохідний бал, міжнародні незалежні оцінювання під час навчання і посилення вимог до стандартів викладання. Цьогоріч на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія» могли вступити лише ті абітурієнти, які набрали понад 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів — біології, хімії або математики. Це сприятиме тому, що професію лікаря отримуватимуть найкращі, говорять у МОЗ.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ