рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Фракція БПП не підтримує законопроект про кримінальну відповідальність за наклеп

  • Розсилка
  Артур Герасимов - Фракція БПП не підтримує законопроект про кримінальну відповідальність за наклеп
  Артур Герасимов

  Фракція БПП не обговорювала законопроект № 9306 щодо запровадження кримінальної відповідальності за наклеп у ЗМІ

  Пропозиція деяких народних депутатів щодо кримінальної відповідальності за наклеп є їх особистою ініціативою і не є позицією фракції.

  Про це заявив голова фракції партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, повідомляє прес-службі фракції.

  За його словами, фракція не обговорювала законопроект № 9306 щодо запровадження кримінальної відповідальності за наклеп у ЗМІ.

  «Пропозиція деяких народних депутатів щодо кримінальної відповідальності за наклеп є їх особистою ініціативою і не є позицією фракції. Фракція не збиралася і цей законопроект не обговорювала, але все й так очевидно: БПП Солідарність поважає свободу слова і навіть у тих випадках, коли нею користуються необережно», – сказав Герасимов.

  Нагадаємо, у Верховній Раді України пропонують ввести кримінальну відповідальність за наклеп у засобах масової інформації та у мережі Інтернет. Відповідний проект закону №9306 від 20 листопада про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп зареєстровано у парламенті.

  Авторами законопроекту виступили народні депутати Микола Паламарчук, Артур Палатний та Олег Велікін (усі з фракції «Блок Петра Порошенка»).

  Зокрема, до ККУ пропонується внести статтю про наклеп, якою передбачається за умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію карати «штрафом в розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, чи обмеженням волі до двох років». Серед іншого, йдеться про дії, що вчинені шляхом публічного демонстрування у творах, в засобах масової інформації або в мережі Інтернет.

  Водночас пропонується, якщо наклеп поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, тоді необхідно карати «обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого».

  Крім того, посилання на цю статтю передбачається закріпити у КПК. Законопроект направлено на розгляд комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що в останній час в Україні свободу слова «все частіше плутають зі вседозволеністю поширення відверто неперевірених, а то і зовсім помилкових фактів».

  Автори законопроекту заявляють, що кримінальна відповідальність за наклеп передбачена в низці країн, і зокрема у США, Франції, Німеччині, Італії та інших країнах. Крім того, вони зазначають, що «одним з останніх випадків розповсюдження неправдивої інформації є випадок зі звинуваченнями, що лунають з боку деяких засобів масової інформації на адресу народного депутата України щодо причетності до вчинення особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку Катерину Гандзюк)».


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ