Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Газорозподільні компанії звертаються до Антимонопольного комітету через дії «Укртрансгазу»

  • Розсилка
  Газорозподільні компанії звертаються до Антимонопольного комітету через дії «Укртрансгазу»

  Компанії РГК зіткнулися з некоректною роботою інформаційної платформи для добового балансування

  Газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, заявили, що готують звернення до Антимонопольного комітету України з проханням перевірити дії Укртрансгазу, які «спрямовані на дискредитацію конкурентів і посилення монопольного становища групи Нафтогаз на ринку».

  Зазначається, що протягом листопада-грудня газорозподільні компанії (Оператори ГРМ), що працюють під брендом РГК, зіткнулися з некоректною роботою інформаційної платформи для добового балансування і регулярними проблемами в отриманні номінацій від Укртрансгазу.

  Газорозподільні компанії почали щоденне інформування клієнтів про відсутність номінацій на корпоративних сайтах і в соціальних мережах. У тому числі не мають номінацій понад 2 тисячі шкіл, дитячих садків, лікарень та інших об'єктів соціальної інфраструктури. Згідно постанови НКРЕКП №788 від 27.07.18 такі номінації повинні бути оброблені Укртрансгаз до 25 числа місяця попереднього місяця постачання, як передбачено Кодексом ГТС в редакції станом 27.07.18. Відзначимо, що в шести з цих 15 областей введено військовий стан. Тому споживачі в цих областях не можуть бути відключені через відсутність номінації.  

  Відзначимо, що помилки і перебої з наданням номінацій в листопаді і грудні торкнулися в першу чергу операторів ГРМ, які працюють під брендом РГК. Такі дії Укртрансгазу носять ознаки навмисного зловживання функціями оператора ГТС, який діє в інтересах зміцнення монопольного положення своєї материнської структури - НАК «Нафтогаз України» - і витіснення з ринку незалежних газових трейдерів.  Укртрансгаз звинувачує операторів ГРМ групи РГК в дестабілізації інформаційної платформи, яка сталася через задвоєння номінацій по 100 споживачам. Платформа добового балансування створена і адмініструється Укртрансгазом. Вона не повинна допускати можливості подавати більше однієї номінації на одного споживача. І ніхто з операторів ГРМ не може технічно втручатися в роботу платформи.

  Задвоєння номінацій - це постійна проблема роботи оператора ГТС. Ще в листопаді в десяти регіонах України дублювалися номінації у 25 великих споживачів газу. Причому у всіх випадках Укртрансгаз оформив другу номінацію на материнську компанію - НАК Нафтогаз України.

  Такі факти ще раз підтверджують, що Укртрансгаз не може налагодити коректну роботу інформаційної платформи і намагається перекласти відповідальність за свої недоробки на учасників ринку. Слід зазначити, що інформаційна кампанія з боку Нафтогазу в ЗМІ і соцмережах спрямована виключно проти операторів ГРМ, які працюють під брендом РГК.

  Оскільки оператори ГРМ не впевнені, що інформація про відсутність номінації у споживача газу є об'єктивною, а не навмисною помилкою з боку адміністраторів інформаційної платформи, вони просять НКРЕКУ роз'яснити, як їм діяти в такому випадку. Оскільки законодавство передбачає беззастережне відключення споживача від газу в разі відсутності у нього номінації.

  Оператори ГРМ також звертають увагу на свою повну готовність до введення добового балансування, перехід на яке в черговий раз зривається у зв'язку з діями групи Нафтогаз.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ