Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нацбанк випустив колекційну монету до сторіччя Акту Злуки

  • Розсилка
  Нацбанк випустив колекційну монету до сторіччя Акту Злуки

  Монету, номіналом 5 гривень, введуть в обіг 17 січня

  Національний банк України випустив колекційну монету, присвячену сотій річниці проголошення Акту злуки, який проголосив про злиття Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в єдину державу.

  Про це повідомила прес-служба банку.

  Монета доповнює серію «Відродження української державності».

  «22 січня 1919 року в урочистій обстановці на Софійській площі в Києві відбулася подія, яка стала підсумком відповідного підготовчого процесу, – було проголошено Акт Злуки, акт об’єднання українських земель, в якому зазначалося, що відтепер український народ, звільнений могутнім поривом своїх сил, має можливість об’єднати зусилля всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Українську державу на добро і щастя українського народу», – йдеться в повідомленні НБУ.

  Відповідну монету, номіналом 5 гривень, введуть в обіг 17 січня. Зазначається, що загальний тираж монет складає 40 тисяч штук.

  Монета виготовлена з нейзильберу. Її маса складає 16,54 грама.

  На аверсі монети зображено напис «УНР ЗУНР», а також герб України та зазначено номінал монети у 5 гривень. На реверсі монети — фрагмент з Акту злуки, а також герби Львова та Києва.


  medium

  Художник монети: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій. Скульптор: аверс: Дем'яненко Володимир реверс: програмне моделювання:Андріянов Віталій.

  Нагадаємо, що 22 січня Україна святкує День Соборності – возз’єднання Української та Західно-Української Народної Республіки.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ