рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  До ботсаду розпочалося паломництво: розквітли магнолії (фотогалерея)

  • Розсилка
  У Києві цвітуть магнолії - До ботсаду розпочалося паломництво: розквітли магнолії (фотогалерея)
  У Києві цвітуть магнолії
  Фото: Громада Київщини

  У столичному ботанічному саду ростуть 65 видів, гібридів і декоративних форм магнолій

  У столичному ботанічному саду ім. Фоміна почали розпускатися рожеві, білі, кремові, червоні магнолії. Цьогоріч вчасно – у середині квітня. Тож вже кілька днів до парку у центрі міста йде багато киян, аби сфотографуватися з великими квітками.

  Першими з’явилися білі квіти. За ними підуть – рожеві.

  Дерево отримало назву на честь французького ботаніка П’єра Маньоля у 1703 році. Магнолії належать до стародавніх квіткових рослин. Рід відокремився в ті часи, коли бджіл ще не було, тому квіти цих рослин пристосовані до запилення за допомогою жуків.

  Звісно, магнолія – екзотична для України рослина, адже в природних умовах вона росте в Південно-Східній Азії, Японії, Китаї, на Корейському півострові, частково в Південній Америці. У київському ботсаду їх вирощують понад століття. За цей час кущі та дерева встигли адаптуватися до київських реалій – з роками стали більш витривалими до клімату.

  Нині у старому ботанічному саду ростуть 65 видів, гібридів і декоративних форм магнолій. Усього – понад 300 рослин. Це найбільша колекція в Україні.  Аби подивитися гарні квіти, краще не чекати вихідних, коли до ботсаду піде натовп, а йти вже у будні. А ще краще зранку – тоді можна відчути тепло від пелюсток магнолії.

  Джерело: Громада Київщини


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ