Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Літаючу тарілку» на Либідській хочуть вмонтувати в торгово-розважальний центр

  • Розсилка
  <span lang="UK">&laquo;Літаюча тарілка&raquo; на Либідській&nbsp;</span> - «Літаючу тарілку» на Либідській хочуть вмонтувати в торгово-розважальний центр
  «Літаюча тарілка» на Либідській 

  Забудовники можуть знищити київський витвір модернізму

  Знамениту «літаючу тарілку» на Либідській – витвір радянського модернізму – київські забудовники планують вмонтувати у другу чергу торгово-розважального комплексу «Оушен Плаза». Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат Сергій Лещенко.

  Раніше повідомлялося, що у Міністерстві освіти і науки шукають інвестора для реконструкції будівлі і планують створити там Музей науки.

  «Рятуємо будівлю «літаючої тарілки» в Києві. Київські забудовники збираються побудувати другу чергу торгово-розважального комплексу Оушен Плаза, вмонтувавши туди будівлю «тарілки». Подивіться на цей потворний проект, покликаний знищити один із шедеврів модернізму, який мав би стати туристичним магнітом Києва», - написав Лещенко.  Він повідомив, що разом з архітектором Флоріаном Юр'євим, який спроектував у 60-ті роки «тарілку», і київськими активістами руху #SaveKyivModernism сходили на невідкладний депутатський прийом до міністра освіти Лілії Гриневич, від якої залежить узгодження з інвестором всіх спірних моментів.

  Відома «літаюча тарілка» на Либідській буквально вросла в простий прямокутний фасад будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації, нагадуючи НЛО. Причина появи «тарілки» – занадто вузька ділянка, виділена під забудову. Саме тому конференц-зал буквально підвісили у повітрі, щоб залишити прохід для пішоходів.

  «Тарілку» на будівлі Інституту спроектував Флоріан Юр'єв – архітектор, науковець, художник, кольорист, музикант і композитор. Чоловік каже, що у 60-ті роки була актуальна тема космосу, а тому і форму вирішив зробити космічною.

  Унікальна конструкція театру з двох півсфер створила у приміщенні ідеальну акустику. Тодішня влада проект забракувала. Нині у будівлі зрідка проводять музичні концерти та конференції. За свій винахід Флоріан Юр'єв отримав нагороду «За новаторство в архітектурі», але статус пам'ятника архітектури «тарілка» так і не отримала.

  Нині зі стін будівлі сиплеться штукатурка, а у вікнах – дірки.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ