Ахметов на перше місце поставив гроші, тому потрапив у неласку й у Києва, й у ватажків бойовиків - The Irish Times
![Ахметов на перше місце поставив гроші, тому потрапив у неласку й у Києва, й у ватажків бойовиків - The Irish Times](/img/article/3577/91_main-v1466519209.jpg)
На початку конфлікту на Донбасі саме Ахметов мав достатньо влади та зв’язків, щоб зупинити війну
Український олігарх Рінат Ахметов утратив шанс запобігти війні на сході України та нажив ворогів з обох боків барикад, - пише видання The Irish Times.
«Ще чотири роки тому українці стояли в чергах за квитками на матчі його футбольного клубу «Шахтар» на 50-тисячному стадіоні «Донбас Арена». Зараз же жителі Донецька стоять лише в чергах за гуманітарною допомогою, яку роздає фонд Ахметова», - пише видання.
«І проросійські бойовики на Донбасі, і проукраїнськи налаштовані жителі країни сходяться в одному... Після Майдану 2014 року, ще зовсім на початку конфлікту на Донбасі, саме Рінат Ахметов мав достатньо влади та зв’язків, щоб зупинити війну. Утім, на перше місце олігарх поставив власний бізнес і прибуток, намагаючись тримати нейтралітет. Зрештою, потрапив у неласку й у Києва, й у ватажків бойовиків, яких підтримує Росія», - зауважує The Irish Times.
«Вони хотіли приготувати барбекю, але спалили власний дім», – цитує видання слова міського голови Дніпра Бориса Філатова.
Прес-секретар Ахметова підкреслив, що олігарх завжди підтримував єдність України. Водночас йому закидають, що він не допоміг та не підтримав у потрібний час Майдан – проєвропейський і антикорупційний. Але й відмовився від пропозицій ватажків бойових угруповань узяти під власний контроль і відповідальність Донбас.
«Як наслідок, статки олігарха в березні 2016 року зменшились на понад 13 мільярдів доларів порівняно з 2013-м роком. А нерухомість та підприємства Ахметова суттєво постраждали, хоча частково і продовжують працювати на окупованих територіях Донбасу. Із червня цього року ватажки угруповання бойовиків «ДНР» заборонили йому в’їзд на підконтрольну територію», - резюмує The Irish Times.
Коментарі — 0