рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Польща робить недружній крок, розмістивши у паспорті картинку зі Львова – МЗС

  • Розсилка
  Польща робить недружній крок, розмістивши у паспорті картинку зі Львова – МЗС

  У 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні

  В понеділок у Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

  Про це в коментарі «Європейській правді» повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца.

  Беца наголосила, що польського дипломата викликали до МЗС у зв’язку з намірами польської сторони розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення так званого «Цвинтаря орлят» на території Личаківського кладовища у Львові

  «Послу вручили ноту, в якій висловлюється рішучий протест щодо намірів польського Міністерства внутрішніх справ і адміністрації розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення каплиці-ротонди, розташованої на території Польських військових поховань на Личаківському кладовищі у місті Львів», - наголосила вона.

  «Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства», - наголосила речниця зовнішньополітичного відомства.

  Беца повторила позицію України про те, що «оцінка історичних подій є справою істориків» і сторонам варто утриматися від «політизації окремих історичних фактів, що шкодили б розвитку взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною та Польщею».

  Раніше повідомлялося, що у 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, буде Меморіал орлят у Львові. Також розглядається можливість того, що на одній зі сторінок з’явиться зображення Святих воріт, розташованих у Вільнюсі (відомі як Ворота Світанку або Остра брама).

  Литва ще на минулому тижні відреагувала на цю ініціативу – глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі в Литві. «Ми пояснили йому ситуацію і попередили, що такого не повинно бути», - заявив з цього приводу міністр Лінас Лінкявічюс.

   


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ