Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Президент Румунії висловив Порошенку занепокоєння українським законом про освіту

  • Розсилка
  Президент України Петро Порошенко і президент Румунії Клаус Йоганніс - Президент Румунії висловив Порошенку занепокоєння українським законом про освіту
  Президент України Петро Порошенко і президент Румунії Клаус Йоганніс

  Порошенко пообіцяв, що Україна виконає висновок Венеціанської комісії щодо закону про освіту

  Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з румунським президентом Клаусом Йоганнісом пообіцяв змінити освітнє законодавство лише після консультацій з румунською меншиною.

  Про це журналістам у Брюсселі розповів президент Румунії.

  «Я попросив і президент Порошенко прийняв це, що будь-які подальші зміни чи покращення, які стосуються цього законодавства, оскільки воно стосується румунської меншини, будуть внесені лише після двосторонніх консультацій з румунською владою та з представниками румунської меншини в Україні», - відзначив Йоганніс.

  За його словами, Порошенко пообіцяв, що Україна виконає висновок Венеціанської комісії щодо закону. Він додав, що мовний закон непокоїть Румунію, але він сподівається на вирішення цієї проблеми.

  «Ми оптимістично налаштовані на те, що віднайдемо добрі та гідні рішення», - резюмував Йоганніс.

  Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон «Про освіту». 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон про освіту, він набув чинності.

  Одним із пунктів закону «Про освіту» стала умова переведення шкільної освіти в Україні після початкових класів винятково на українську мову. Це викликало обурення у представників окремих меншин переважно на Західній Україні. На їх підтримку виступили уряди Румунії і Угорщини.

  Читайте також: 

  В Угорщині занадто мало українців, щоб їх навчали українською? Посол Ерно Кешкень коментує скандальний закон «Про освіту» 

  Член Венеційської комісії Сергій Головатий: Навчання виключно мовою нацменшин? Такого не допускає жодна країна Європи!

  Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували

  Джерело: Європейська правда

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ