Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Лондоні стартувала кампанія за другий референдум щодо Brexit

  • Розсилка
  У Лондоні стартувала кампанія за другий референдум щодо Brexit

  І консерватори, і лейбористи раніше відкидали можливість другого референдуму

  Відомі британські актори, бізнесмени й політики, а також члени парламенту, почали кампанію за проведення «народного референдуму» щодо виходу Британії з Євросоюзу за підсумками переговорів Лондона з Брюсселем.

  Перша акція кампанії пройшла в неділю, 15 квітня, в лондонському районі Камден в північній частині міста. Там зібралися приблизно 1200 людей, повідомляє BBC.

  Рух «Народне голосування» (People's Vote) має намір об'єднати групи, які налаштовані проти Brexit. Кампанія наполягає, що останнє слово щодо виходу Британії з ЄС має сказати населення, а не члени парламенту.

  Актор Патрік Стюарт, що підтримує кампанію, сказав: якщо народ проголосує проти [досягнутої з Брюсселем] угоди щодо виходу, Британія «просто залишиться» у ЄС.

  За словами Патріка Стюарта, його бажання залишитися у ЄС пояснюється «історією й емоціями».

  «Я дитина війни й ріс, коли справи в світі йшли не дуже добре. І день, коли ми приєдналися [до Євросоюзу], був одним з найбільш приголомшливих у моєму дорослому житті», - сказав 77-річний актор.

  Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон, який очолював кампанію за Brexit, відповів на заклики до другого референдуму тим, що народне голосування вже відбулося.

  Джонсон сказав: «Ми отримаємо відмінний результат і не лише зможемо укласти гігантську угоду про вільну торгівлю з нашими друзями й партнерами по іншу сторону протоки [Ла-Манш], а й зможемо сміливо вирушити у місця, якими ми, ймовірно, нехтували останні п'ять років».

  І консерватори, і лейбористи раніше відкидали можливість другого референдуму.

  У червні 2016 року 51,9% британців на референдумі проголосували за вихід із ЄС, 48,1% - проти.

  Британія формально перестане бути членом Євросоюзу у березні 2019 року, і сторони сподіваються досягти угоди до жовтня, аби у європейського і британського парламентів було достатньо часу для її ратифікації.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ