Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Німеччині помер 95-річний виходець з України, який був охоронцем в нацистському таборі

  • Розсилка
  Яків Палій вважався останнім живим пособником нацистів, який жив у Сполучених Штатах - У Німеччині помер 95-річний виходець з України, який був охоронцем в нацистському таборі
  Яків Палій вважався останнім живим пособником нацистів, який жив у Сполучених Штатах

  У серпні 2018 року Палія, у якого немає громадянства, депортували зі Сполучених Штатів до Німеччини

  У Німеччині помер 95-річний виходець з України Яків Палій, який під час Другої світової війни був наглядачем у нацистському концтаборі.

  Про це повідомило німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeutung.

  За інформацією видання, Палій помер 9 січня в будинку для літніх людей у місті Алені.

  У серпні 2018 року Палія, у якого немає громадянства, депортували зі Сполучених Штатів до Німеччини.

  Яків Палій народився на території Польщі у селі П’ядики, яке нині є частиною України. Він іммігрував до США у 1949 році та отримав громадянство у 1957 році.

  У 2003 році стало відомо, що під час війни він служив в охороні нацистського концентраційного табору Травники в окупованій Польщі. Федеральний суддя США відкликав громадянство Палія, а через рік був виданий ордер на його депортацію. У 2005 році апеляція Палія на рішення суду була відхилена.

  Дипломатичні суперечки між Вашингтоном і Берліном щодо депортації Палія тривали аж 14 років, перш ніж було прийняте остаточне рішення. Сполучені Штати неодноразово наполягали на прийнятті Палія Німеччиною. Американська адміністрація, сенатори, конгресмени і представники єврейських громад в Америці наполягали, що особи, які служили націонал-соціалістичного режиму, не повинні проводити свої останні роки  в Сполучених Штатах.

  21 серпня 2018 року по рішенню суду США Палій був депортований до Німеччини. Палій вважався останнім живим пособником нацистів, який жив у Сполучених Штатах.

  Джерело: Українська правда

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ